Kamenné prvky v zahradě jsou krásné a praktické. Ať jsou to kamenné schody, opěrná zeď z kamenů zděných na maltu, suchá kamenná zídka, nášlapné kameny, kamenná dlažba nebo prostě jen štěrková či mlatová cesta, vždy se jedná o nesmírně účelnou, funkční a praktickou stavbu. Kámen stavbě dodává přírodní krásu, přirozenou patinu a dlouhověkost. Mezi praktické prvky z kamene patří i různá pítka, fontány, kaskády či kamenný nábytek. Kromě funkčních kamenných staveb zahrada vynikne i díky solitérním kamenům nebo okrasné skalce složené z kamenů různých velikostí vybrané horniny, která vytvoří biotop pro neobvyklé rostliny a živočichy. Nezapomeňme také, že do zahrad patří umění a sochy.

Pro prvky a stavby z kamene využíváme především materiály, které jsou pro danou lokalitu typické. Je to žula, vápenec, rula, droba, porfyr, břidlice, andezit, pískovec a další. Dodat můžeme i kameny neobvyklé a exotické, jako je například zkamenělé dřevo.

 

 

Kamenné dlažby, cesty, schody, povrchy

 

Cesty, parkovací plochy a terasy vyžadují zpevněné povrchy. Kámen je vhodný vzhledem vysoké odolnosti a přirozené přírodní kráse. Kamennou dlažbu je možno vyspárovat maltou nebo mezery vyplnit drobnějším kamenivem pro rychlé vsakování dešťové vody.

Pro zahradní cestičky jsou ideální ploché nášlapné kameny (šlapáky), které se zapustí do úrovně trávníku nebo jiné vegetace. Kromě kamenné dlažby a kamenných šlapáků můžeme nabídnout kvalitně provedené mlatové povrchy, které  jsou pohodlné, trvanlivé a funkční.

Štěrk lze úspěšně využít pro výsadbu rostlin, jako efektivní způsob mulčování, ale také jako součást štěrkového trávníku pro zvýšení únosnosti. Pro dětské hřiště samozřejmě doporučujeme písek, který děti milují.

 

Architektura zahradyArchitektura zahradyArchitektura zahradyArchitektura zahradyArchitektura zahradyArchitektura zahradyArchitektura zahradyArchitektura zahradyArchitektura zahradyArchitektura zahrady

 

 • kamenné dlažby
 • kamenné schody
 • nášlapné kameny
 • mlatové cesty a povrchy
 • štěrkové, štěrkopískové plochy, suťoviště
 • pískové povrchy, dětské pískoviště
 • zážitkové povrchy z kamene, kameniva a dřeva

 

* c

 

Ladislav Nevlida, DiS., zahradní architekt

 • +420 603 498 844

 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ladislav Nevlida, DiS. působí také jako nezávislý subjekt, IČ: 41226488

 

 

Mgr. Jitka Emlerová, DiS., zahradní architekt

 • +420 608 845 890

 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mgr. Jitka Emlerová, DiS. působí také jako nezávislý subjekt PointaArt, IČ: 64561097

 

 

Číst dál...

Novinky

V jednoduchosti je krása

3

Zahrada a zelené střechy v Kolíně

Zahrada v Dolních Břežanech

Radotín

Hledáme venkovní a vnitřní prostory

6

Jsme firma zabývající se realizací zahrad, zahradní architekturou, stavbou objektů ze dřeva a výrobou originálního zahradního nábytku.

 

V současnosti hledáme nové venkovní a vnitřní skladovací prostory s výměrou 150-200m2 v lokalitě Praha-západ, popřípadě Praha-východ, Praha.

Případné nabídky uvítáme na telefonu +420 603 498 844 nebo emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Děkujeme

Kalkulačka zahradních úprav

90

Zaměření firmy a lokality

 noImage

Arboristika na Bulovce

Radotín

^ nahoru