Tvorbou zahrad, zahradní architektury, různorodých dřevostaveb a objektů ze dřeva se zabýváme mnoho let. Ve své tvorbě respektujeme zákonitosti krajiny a přírody tak, aby výsledek byl krásný, přirozený, promyšlený, udržitelný a optimální pro život. Navrhovali jsme a společně se spolupracovníky realizovali zahrady rozlehlé i malé, komorní. Kromě výsadby a kultivace zeleně jsme zrealizovali mnoho kamenných a dřevěných objektů. Jsou to cesty, zdi, pergoly, altány, přístřešky, mosty či lávky, ale také originální zahradní nábytek. Propojujeme životy se dřevem i kamenem a tím se zemí, odkud tyto materiály pochází a s vesmírem kam vzhlíží.

 

Od roku 2012 působíme společně pod značkou ArboGard s.r.o. Jako autorský tým Ladislav Nevlida DiS. a Mgr. Jitka Emlerová, DiS. projektujeme, realizujeme a organizujeme komplexní dodávky týkající se zahrad, zeleně, architektury, drobných staveb a exteriérů obytných sídel, veřejných ploch, parků, děl v krajině apod. Spolupracujeme s odborníky ve specializovaných odborných oblastech dle konkrétního zadání.

Pracujeme na základě Smlouvy o dílo pro dodání celého díla. Také nabízíme spolupráci formu Mandátní smlouvy, kdy provádíme a zajišťujeme potřebné kompletační, dozorové, dohledové a koordinační práce včetně možnosti vedení finančního plnění zakázky.

 

Jaký je obvyklý postup?

 

 1. Konzultace

  1. Pokud jste se rozhodli nás kontaktovat, dalším krokem spolupráce na projektu zahrady je návštěva pozemku. Pozorně vyslechneme vaše představy o plánované zahradě, o Vašem životním stylu a funkcích, které má zahrada plnit. Zhodnotíme potenciál místa, například dřeviny, výhledy, dobrá místa atd. Zaznamenáme vyfotíme a naměříme, co je třeba. Naším cílem je dozvědět se vaše představy o podobě a využití zahrady či jiného prostoru.
 2. Studie, vizualizace

  1. Prvním naším výstupem jsou studie uspořádání a vzhledu budoucí zahrady. Výsledkem je celistvý, jasný a elegantní návrh zahrady odrážející architekturu domu, charakter prostředí i vaše nároky na údržbu a péči o zahradu. Do prostoru citlivě zakomponujeme Vámi požadované prvky, smysluplně rozčleníme plochy.
  2. Předkládáme zpravidla dvě varianty. Půdorysné výkresy doplníme perspektivními pohledy, vizualizacemi důležitých pohledů nebo videoprohlídkou. Často přikládáme inspirativní fotky. Studie Vám presentujeme osobně, podrobně spolu s Vámi vybíráme vhodnou variantu, řešíme změny. Tuto část projektu si u nás můžete objednat samostatně.
 3. Projekt

  1. Projekt obsahuje plány potřebné pro realizaci výsledné varianty. Tu  ztvárňuje zahradně-architektonické řešení.
  2. Další hlavní částí projektu je osazovací plán, tedy uspořádání a seznam navržených rostlin a dřevin. Přikládáme také fotopřílohu pro rychlou a dobrou představu použitých druhů.
  3. Dále například obsahuje výkresy technických prvků či zahradní architektury, technickou zprávu, výkres automatické závlahy nebo osvětlení a plán péče, ve kterém stručně popíšeme potřebné práce v průběhu roku i v průběhu zrání celé zahrady. Spolu s Vámi dořešíme úpravy, změny a detaily. Připravíme propočet realizace.
 4. Realizace

  1. Celý proces vybudování zahrady řídíme a dohlížíme nad kvalitou provedených prací v jednotlivostech i celku. Sladíme provedení zemních prací, stavebních prací, vlasních zahradních prací i dodávku speciálních komponentů jako jsou závlahové systémy, koupací jezírka nebo osvětlení. Zejména dohlížíme na přesné provedení hrubých i jemných terénních úprav, dodržení stavebních a montážních postupů. Také na kvalitu výsadby rostlinného materiálu i nakládání s rostlinami v průběhu výsadby, dohlédneme na kvalitu všech částí díla.
  2. Koordinací dílčích prací, výběrem dodavatelů a kontrolou kvality se snažíme minimalizovat Vaše finanční náklady při zachování vysoké kvality díla. Budou Vám předloženy transparentní rozpočty na jednotlivé fáze realizace.
 5. Péče

  1. Pokud budete mít zájem, můžeme se o vaši novou zahradu dále starat, provádět zdravotní či symetrizační řezy stromů, dosazovat nové rostliny, doplňovat zeminu, výživu nebo mulčovací materiál, sekat trávu a podobně. Můžeme vaši zahradu doplnit originálním dřevěným nábytkem.

 

* c

 

Ladislav Nevlida, DiS.

jednatel společnosti, zahradní architekt, realizace

 • +420 603 498 844

 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ladislav Nevlida, DiS. působí také jako nezávislý subjekt, IČ: 41226488

 

 

Mgr. Jitka Emlerová, DiS. 

zahradní architekt

 • +420 608 845 890

 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mgr. Jitka Emlerová, DiS. je externě spolupracující subjekt PointaArt, IČ: 64561097

 

 

Číst dál...

Novinky

V jednoduchosti je krása

3

Zaměření firmy a lokality

 noImage

Jak postavit kamennou opěrnou zeď

kamen zed bez spary

Hledáme...

6

Jsme firma zabývající se realizací zahrad, zahradní architekturou, stavbou objektů ze dřeva a výrobou originálního zahradního nábytku.

 

Přijmeme pracovníky

 

 • Zahradníky se vzděláním a zkušenostmi v oboru
 • Tesaře/truhláře pro výrobu a montáž prvků zahradní architektury
 • Brigádníky pro pomocné zahradnické, stavební a řemeslné práce

Náplň práce se bude odvíjet od vašich znalostí a zkušeností, bude rozmanitá a tvořivá. Každá zahrada je jiná, ale zpravidla bude realizováno:

 • zahradnické práce: výsadba stromů, keřů a trvalek, mulčování, údržba zahrady
 • spolupráce na drobných zahradních stavbách
 • modelace terénu, přeprava materiálů a hmot

Požadujeme:

 • manuální zručnost, samostatnost
 • praxe či vzdělání v oboru (zahradník nebo řemeslník)
 • zájem o práci venku a v zahradách
 • časová flexibilita
 • řidičské oprávnění sk. B, E výhodou

Nabízíme:

 • rozmanitou a tvůrčí práci v regionu Prahy a Středních Čech
 • mzdu a odměny odpovídající pracovní pozici, standardu a kvalitě odvedené práce
 • možnost práce na částečný úvazek
 • pestrou a samostatnou práci ve venkovním prostředí
 • přátelský kolektiv

Případné nabídky uvítáme na telefonu +420 603 498 844 nebo emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

 

Hledáme pronájem nemovitosti

 

V současnosti hledáme nové venkovní a vnitřní skladovací, výrobní prostory s výměrou 200-400 m2 v lokalitě Praha-západ, popřípadě Praha-východ, Praha.

Případné nabídky uvítáme na telefonu +420 603 498 844 nebo emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Děkujeme

 

 

Jak pečovat o dřevěnou terasu

3

Kalkulačka zahradních úprav

90

Zahrada a zelené střechy v Kolíně

^ nahoru