6

Dokončili jsme realizaci zahrady, která byla součástí kompletní rekonstrukce nemovitosti - rodinného domku. V tomto případě stojíme za návrhem všech vnějších prostor a realizací většiny z nich (pouze větší stavební celky realizovala stavební firma renovující samotný dům).

@Návrhy zahrad a zahradních staveb %r

Návrh a projekt vytvořil atelier Pointaart ve spolupráci s Ladislavem Nevlidou a investorem. Cílem bylo vytvořit útulnou a prosvětlenou zahradu, v moderním jednoduchém designu a s funkčními a praktickými prvky. Vzhledem k nepřístupnosti zahrady z ulice byly jednotlivé části od dlážděné terasy, schodů z pohledového betonu s vodním prvkem, vířivky, akumulační dešťové jímky, automatické závlahy, až po ostatní zahradní povrchy, vybavení a výsadby pečlivě předem navrženy, připraveny a postupně realizovány již během rekonstrukce domu.

Enwood, travní koberce, dubové zahradní vybavení, automatická závlahaEnwood, travní koberce, dubové zahradní vybavení, automatická závlahaEnwood, travní koberce, dubové zahradní vybavení, automatická závlahaEnwood, travní koberce, dubové zahradní vybavení, automatická závlaha

Bezprostředně k domu přiléhá dlážděná terasa a schody vyrovnávající terénní rozdíl. Terasa je lemována ze dvou stran nízkým plným plotem, který postupně poroste jemnými popínavými rostlinami, pro které vznikly 2 nerezové treláže. Veškeré stavební části terasy jsou laděny do zářivé bílé a světle šedé barvy, což vzhledm k orientaci terasy krásně prosvětluje prostor v době zastínění a světlá terasa odráží světlo do obytného prostoru rozlehlými francouzskými okny. Zároveň terasa barevně koresponduje s do bíla laděným interiérem domu. Příjemnou atmosféru terasy zvýrazňuje vodní prvek s okrasnými kameny, který lemuje terénní schodiště.

Enwood, travní koberce, dubové zahradní vybavení, automatická závlahaEnwood, travní koberce, dubové zahradní vybavení, automatická závlahaEnwood, travní koberce, dubové zahradní vybavení, automatická závlahaEnwood, travní koberce, dubové zahradní vybavení, automatická závlahaEnwood, travní koberce, dubové zahradní vybavení, automatická závlahaEnwood, travní koberce, dubové zahradní vybavení, automatická závlaha

Přímo pod terasou, která je v nejnižším místě zahrady, je umístěna akumulační nádrž na dešťovou vodu. Ta napájí automatický zavlažovací systém Rainbird zahrnující postřikovače trávníku spouštěné 3x denně na několik minut v případě, že senzor dešťových sážek v předchozím období nezaznamenal srážky, a kapkovou závlahu, která je rozvedena do okrasných a zeleninových záhonů. Zeleninové záhony jsou vyvýšeného typu z masivních dubových prken s přírodním povrchem.

Kromě dubových vyvýšených záhonů na zahradě najdeme také mosazný zahradní kouhoutek vsazený do masivního dubového trámu a také kompostér z dubových prken, který krásně doplňuje magicky nachová echinacea. Všechny dřevěné prvky jsou z našeho dřevoatelieru ENWOOD.

Enwood, travní koberce, dubové zahradní vybavení, automatická závlahaEnwood, travní koberce, dubové zahradní vybavení, automatická závlahaEnwood, travní koberce, dubové zahradní vybavení, automatická závlahaEnwood, travní koberce, dubové zahradní vybavení, automatická závlahaEnwood, travní koberce, dubové zahradní vybavení, automatická závlahaEnwood, travní koberce, dubové zahradní vybavení, automatická závlahaEnwood, travní koberce, dubové zahradní vybavení, automatická závlahaEnwood, travní koberce, dubové zahradní vybavení, automatická závlaha

Podél záhonů je vytvořen žulový mlatový povrch lemovaný ocelovým tvarovaným obrubníkem, který odděluje mlatovou cestu od travní plochy. Trávník byl vytvořen prostřednictvím travních koberců, které díky automatické závlaze výtečně prosperují od samého začátku.

Veškeré záhony jsou situovány po obvodu pozemku a jsou na nich vysázeny cibuloviny - sněženky, modřence, narcisy, okrasné traviny, rostliny plodící ovoce -  jako jsou jahodníky, rybízy, angrešt, maliníky, muchovník, réva a ovocné stromy. Dále mnoho různých druhů trvalek - komule Davidova neboli motýlí keř, růže, plamének, krásnoočko, kakosty, denivky, pivoňka, levandule, šalvěje atd. Vzhledem k jarní výsadbě rostlin nová zahrada rychle rozkvetla a navíc začala i plodit ovoce.

Enwood, travní koberce, dubové zahradní vybavení, automatická závlahaEnwood, travní koberce, dubové zahradní vybavení, automatická závlahaEnwood, travní koberce, dubové zahradní vybavení, automatická závlahaEnwood, travní koberce, dubové zahradní vybavení, automatická závlaha

 

 

 


 

Ladislav Nevlida, DiS.

jednatel společnosti, zahradní architekt, realizace

 • +420 603 498 844

 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ladislav Nevlida, DiS. působí také jako nezávislý subjekt, IČ: 41226488

 

 

Mgr. Jitka Emlerová, DiS. 

zahradní architekt

 • +420 608 845 890

 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mgr. Jitka Emlerová, DiS. je externě spolupracující subjekt PointaArt, IČ: 64561097

 

 

Číst dál...

Novinky

Kalkulačka zahradních úprav

90

Jak pečovat o dřevěnou terasu

3

Zaměření firmy a lokality

 noImage

Jak postavit kamennou opěrnou zeď

kamen zed bez spary

V jednoduchosti je krása

3

Hledáme...

6

Jsme firma zabývající se realizací zahrad, zahradní architekturou, stavbou objektů ze dřeva a výrobou originálního zahradního nábytku.

 

Přijmeme pracovníky

 

 • Zahradníky se vzděláním a zkušenostmi v oboru
 • Tesaře/truhláře pro výrobu a montáž prvků zahradní architektury
 • Brigádníky pro pomocné zahradnické, stavební a řemeslné práce

Náplň práce se bude odvíjet od vašich znalostí a zkušeností, bude rozmanitá a tvořivá. Každá zahrada je jiná, ale zpravidla bude realizováno:

 • zahradnické práce: výsadba stromů, keřů a trvalek, mulčování, údržba zahrady
 • spolupráce na drobných zahradních stavbách
 • modelace terénu, přeprava materiálů a hmot

Požadujeme:

 • manuální zručnost, samostatnost
 • praxe či vzdělání v oboru (zahradník nebo řemeslník)
 • zájem o práci venku a v zahradách
 • časová flexibilita
 • řidičské oprávnění sk. B, E výhodou

Nabízíme:

 • rozmanitou a tvůrčí práci v regionu Prahy a Středních Čech
 • mzdu a odměny odpovídající pracovní pozici, standardu a kvalitě odvedené práce
 • možnost práce na částečný úvazek
 • pestrou a samostatnou práci ve venkovním prostředí
 • přátelský kolektiv

Případné nabídky uvítáme na telefonu +420 603 498 844 nebo emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

 

Hledáme pronájem nemovitosti

 

V současnosti hledáme nové venkovní a vnitřní skladovací, výrobní prostory s výměrou 200-400 m2 v lokalitě Praha-západ, popřípadě Praha-východ, Praha.

Případné nabídky uvítáme na telefonu +420 603 498 844 nebo emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Děkujeme

 

 

Zahrada a zelené střechy v Kolíně

^ nahoru