6

Dokončili jsme realizaci zahrady, která byla součástí kompletní rekonstrukce nemovitosti - rodinného domku. V tomto případě stojíme za návrhem všech vnějších prostor a realizací většiny z nich (pouze větší stavební celky realizovala stavební firma renovující samotný dům).

@Návrhy zahrad a zahradních staveb %r

Návrh a projekt vytvořil atelier Pointaart ve spolupráci s Ladislavem Nevlidou a investorem. Cílem bylo vytvořit útulnou a prosvětlenou zahradu, v moderním jednoduchém designu a s funkčními a praktickými prvky. Vzhledem k nepřístupnosti zahrady z ulice byly jednotlivé části od dlážděné terasy, schodů z pohledového betonu s vodním prvkem, vířivky, akumulační dešťové jímky, automatické závlahy, až po ostatní zahradní povrchy, vybavení a výsadby pečlivě předem navrženy, připraveny a postupně realizovány již během rekonstrukce domu.

Enwood, travní koberce, dubové zahradní vybavení, automatická závlahaEnwood, travní koberce, dubové zahradní vybavení, automatická závlahaEnwood, travní koberce, dubové zahradní vybavení, automatická závlahaEnwood, travní koberce, dubové zahradní vybavení, automatická závlaha

Bezprostředně k domu přiléhá dlážděná terasa a schody vyrovnávající terénní rozdíl. Terasa je lemována ze dvou stran nízkým plným plotem, který postupně poroste jemnými popínavými rostlinami, pro které vznikly 2 nerezové treláže. Veškeré stavební části terasy jsou laděny do zářivé bílé a světle šedé barvy, což vzhledm k orientaci terasy krásně prosvětluje prostor v době zastínění a světlá terasa odráží světlo do obytného prostoru rozlehlými francouzskými okny. Zároveň terasa barevně koresponduje s do bíla laděným interiérem domu. Příjemnou atmosféru terasy zvýrazňuje vodní prvek s okrasnými kameny, který lemuje terénní schodiště.

Enwood, travní koberce, dubové zahradní vybavení, automatická závlahaEnwood, travní koberce, dubové zahradní vybavení, automatická závlahaEnwood, travní koberce, dubové zahradní vybavení, automatická závlahaEnwood, travní koberce, dubové zahradní vybavení, automatická závlahaEnwood, travní koberce, dubové zahradní vybavení, automatická závlahaEnwood, travní koberce, dubové zahradní vybavení, automatická závlaha

Přímo pod terasou, která je v nejnižším místě zahrady, je umístěna akumulační nádrž na dešťovou vodu. Ta napájí automatický zavlažovací systém Rainbird zahrnující postřikovače trávníku spouštěné 3x denně na několik minut v případě, že senzor dešťových sážek v předchozím období nezaznamenal srážky, a kapkovou závlahu, která je rozvedena do okrasných a zeleninových záhonů. Zeleninové záhony jsou vyvýšeného typu z masivních dubových prken s přírodním povrchem.

Kromě dubových vyvýšených záhonů na zahradě najdeme také mosazný zahradní kouhoutek vsazený do masivního dubového trámu a také kompostér z dubových prken, který krásně doplňuje magicky nachová echinacea. Všechny dřevěné prvky jsou z našeho dřevoatelieru ENWOOD.

Enwood, travní koberce, dubové zahradní vybavení, automatická závlahaEnwood, travní koberce, dubové zahradní vybavení, automatická závlahaEnwood, travní koberce, dubové zahradní vybavení, automatická závlahaEnwood, travní koberce, dubové zahradní vybavení, automatická závlahaEnwood, travní koberce, dubové zahradní vybavení, automatická závlahaEnwood, travní koberce, dubové zahradní vybavení, automatická závlahaEnwood, travní koberce, dubové zahradní vybavení, automatická závlahaEnwood, travní koberce, dubové zahradní vybavení, automatická závlaha

Podél záhonů je vytvořen žulový mlatový povrch lemovaný ocelovým tvarovaným obrubníkem, který odděluje mlatovou cestu od travní plochy. Trávník byl vytvořen prostřednictvím travních koberců, které díky automatické závlaze výtečně prosperují od samého začátku.

Veškeré záhony jsou situovány po obvodu pozemku a jsou na nich vysázeny cibuloviny - sněženky, modřence, narcisy, okrasné traviny, rostliny plodící ovoce -  jako jsou jahodníky, rybízy, angrešt, maliníky, muchovník, réva a ovocné stromy. Dále mnoho různých druhů trvalek - komule Davidova neboli motýlí keř, růže, plamének, krásnoočko, kakosty, denivky, pivoňka, levandule, šalvěje atd. Vzhledem k jarní výsadbě rostlin nová zahrada rychle rozkvetla a navíc začala i plodit ovoce. Kompletace a výsadby rostlin byly provedeny ve spolupráci s Art of Gardening.

Enwood, travní koberce, dubové zahradní vybavení, automatická závlahaEnwood, travní koberce, dubové zahradní vybavení, automatická závlahaEnwood, travní koberce, dubové zahradní vybavení, automatická závlahaEnwood, travní koberce, dubové zahradní vybavení, automatická závlaha

 

 

 


Elegantní kousky z masivního dřeva si prohlédněte zde

Kontakt

 

Ladislav Nevlida, DiS.

jednatel společnosti, konzultant, realizace

 

+420 603 498 844 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Ladislav Nevlida, DiS. působí také jako nezávislý subjekt, IČ: 412 26 488

 

Mgr. Jitka Emlerová, DiS. 

zahradní architekt

 

+420 608 845 890 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Mgr. Jitka Emlerová, DiS. je externě spolupracující subjekt PointaArt, IČ: 64561097

 

Číst dál: Kontakty a firemní údaje

 

 

Jsme členy oborových organizací: SZKT a SZÚZ včetně sekcí zelených střech, koupacích jezírek a biobazénů.

 

Vyrábíme elegantní designové produkty ENWOOD z masivního dřeva

Novinky

 

 

Jsme firma zabývající se realizací zahrad, zahradní architekturou, stavbou objektů ze dřeva a výrobou originálního zahradního nábytku.

 

Hledáme kolegy

tvoříme zahrady, provádáme údržby zahrad

 • Rozšiřujeme týmy pro zakládání a údržby zahrad
 • Přijmeme nové zahradníky a všestranné řemeslníky i z UK aj.
 • Praxe v zemědělství, lesnictví a stavebnictví cennou výhodou
 • Práce venku v zahradách 12 měsíců v roce převážně ve Středočeském kraji
 • Přátelský kolektiv, seberealizace na zajímavých tvůrčích projektech
 • Platové ohodnocení dle dosažených výkonů, odpovědnosti, samostatnosti, zkušenostech v oboru a s organizací lidí
 • Práce se zahradní technikou, motorovými pilami, křovinořezem, plotostřihem, zakladačem trávníku, štěpkovačem apod.
 • Řidičský průkaz skupiny BE výhodou
 • Časová flexibilita a samostatnost
 • Možnost zapojení se do spolupráce v rámci Vaší živnosti i se svou technikou a dopravními prostředky
 • Podporujeme Váš růst, osobní rozvoj a prohloubení zkušeností


Případné nabídky uvítáme na telefonu +420 603 498 844 nebo emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

 

Hledáme pronájem nemovitosti

 

V současnosti hledáme nové venkovní a vnitřní skladovací, výrobní prostory s výměrou 200-400 m2 v lokalitě Praha-západ, popřípadě Praha-východ, Praha.

Případné nabídky uvítáme na telefonu +420 603 498 844 nebo emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Děkujeme

 

 

 

^ nahoru