Radotín

V první etapě realizace zahrady v Radotíně byly upraveny trávníkové plochy, které bylo nutné doplnit, opravit, dosít a následně udržovat. Po obvodu zahrady vznikly záhony s trvalkami podle návrhu Jitky Emlerové z Pointaart.

Ladislav Nevlida se jako zkušený arborista postaral o stromy a se svými kolegy navrhl, vyrobil a osadil treláže z dubových trámků. Šedá zeď sousedního domu bude zanedlouho pokryta papínavými rostlinami.

 

Druhá etapa realizace je náročnější - zahrnuje vyhloubení jámy pro jímku dešťové vody na zavlažování a výstavbu oplocení.  Začali jsme jímkou dešťové vody, která se nejprve podbetonovala, pomocí zdvihacího zařízení osadila do čerstvého betonu a napojilo se nové dešťové potrubí. Po úpravě elektroinstalace bylo do jímky osazeno tlakové čerpadlo s napojením na novýzahradní vodovod. Netrvalo to dlouho a tří kubíková jímka byla zcela naplněna.

Po dobetonování stěn jímky, stropu a vytvoření vsakovacího prostoru za přepadem, jsme začali s realizací oplocení. Základy stávajícího plotu se ukázaly jako zcela nevyhovující, museli jsme je proto opravit, rozšířit a hlavně prohloubit. Na nich jsme postavili nový plot z betonových tvarovek a dřevěných výplní z masivních modřínových plotovek opatřených lazurou.

Rovněž jsme vybudovali dlážděnou cestu mezi pěší brankou a vstupem do domu. Projekt zahrady se v průběhu stavby mírně změnil vzhledem k novému pořadavku na vybudování posuvných elektrických vrat a detailnímu zaměření převýšení terénu. Byla navržena finální dlážděná cesta s třemi schody, jejichž vzdálenosti byly vypočteny podle normované délky kroku. Cestu budou lemovat obrubníky z dubových trámů, které zároveň utvoří prostor pro vysazení vzrostlých stromů.

 

V Radotíně, kde jsme vyhloubili a osadili jímku pro jímání dešťové vody, jsme následně upravili a vydláždili povrchy a...

Zveřejnil(a) Architektura zahrady dne Středa 25. listopadu 2020

 

Nakonec jsme byli požádáni o dodání vyvýšených záhonů, které jsme vytvořili z masivních dubových prken, a vybudování dalších drobných staveb. Upravili jsme terasu, která se měla přesunout blíže k domu. Původní pergolu a dlažbu jsme demontovali, odvezli a přímo u domu realizovali novou dlažbu. Na jiném místě zahrady jsme postavili přístřešek pro auto z KVH hranolů, pozinkovaných ocelových prvků a dalších materiálů.


Elegantní kousky z masivního dřeva si prohlédněte zde

Kontakt

 

Ladislav Nevlida, DiS.

jednatel společnosti, konzultant, realizace

 

+420 603 498 844 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Ladislav Nevlida, DiS. působí také jako nezávislý subjekt, IČ: 412 26 488

 

Mgr. Jitka Emlerová, DiS. 

zahradní architekt

 

+420 608 845 890 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Mgr. Jitka Emlerová, DiS. je externě spolupracující subjekt PointaArt, IČ: 64561097

 

Číst dál: Kontakty a firemní údaje

 

 

Jsme členy oborových organizací: SZKT a SZÚZ včetně sekcí zelených střech, koupacích jezírek a biobazénů.

 

Vyrábíme elegantní designové produkty ENWOOD z masivního dřeva

Novinky

 

 

 

Jsme firma zabývající se realizací zahrad, zahradní architekturou, stavbou objektů ze dřeva a výrobou originálního zahradního nábytku.

 

Hledáme kolegy

tvoříme zahrady, provádáme údržby zahrad

 • Rozšiřujeme týmy pro zakládání a údržby zahrad
 • Přijmeme nové zahradníky a všestranné řemeslníky i z UK aj.
 • Praxe v zemědělství, lesnictví a stavebnictví cennou výhodou
 • Práce venku v zahradách 12 měsíců v roce převážně ve Středočeském kraji
 • Přátelský kolektiv, seberealizace na zajímavých tvůrčích projektech
 • Platové ohodnocení dle dosažených výkonů, odpovědnosti, samostatnosti, zkušenostech v oboru a s organizací lidí
 • Práce se zahradní technikou, motorovými pilami, křovinořezem, plotostřihem, zakladačem trávníku, štěpkovačem apod.
 • Řidičský průkaz skupiny BE výhodou
 • Časová flexibilita a samostatnost
 • Možnost zapojení se do spolupráce v rámci Vaší živnosti i se svou technikou a dopravními prostředky
 • Podporujeme Váš růst, osobní rozvoj a prohloubení zkušeností


Případné nabídky uvítáme na telefonu +420 603 498 844 nebo emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

 

Hledáme pronájem nemovitosti

 

V současnosti hledáme nové venkovní a vnitřní skladovací, výrobní prostory s výměrou 200-400 m2 v lokalitě Praha-západ, popřípadě Praha-východ, Praha.

Případné nabídky uvítáme na telefonu +420 603 498 844 nebo emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Děkujeme

 

 

^ nahoru