Na venkovském rodinném sídle v Jižních Čechách jsme realizovali rozlehlou zahradu, ktará se nalézá v krásné, tísíce let obydlené krajině poblíž vodní nádrže Orlík. Vysadili jsme zde vzrostlé stromy (javory, buky a duby, olše, jasany, douglasky, jedle, jabloně, hrušně a medonosnou lípu pro včelstava v sousedství), habrový živý plot nebo průvodní příjezdové stromořadí habrů uzkého vejčitého tvaru. Z okrasných keřů jmenujme tavolníky a různobarevné mochny. Dále  různé druhy kakostů do stínu, polostínu i osluněná stanoviště, v létě růžově kvetoucí klasy šuškardy, červené čechravy, tmav modré šalvěje, lilie, nepety, trávníky a travní koberce. Kromě vysazení příjemné vegetace jsme se zabývali dalšími objekty, mezi něž patří:

* %r
 • altán a parkovací stání
 • bazén s úpravou okolního terénu a vysazení vegetace
 • hřiště s travnatým povrchem
 • mlatové a dlážděné cesty, schody
 • kamenné plochy a solitérní kameny
 • venkovní sezení a masivní zahradní nábytek

Zahradní práce navíc zahrnovaly terénní zemní práce, založení trávníků a záhonů, rozprostření mulčovací kůry, péči o okrasnou i užitkovou vegetaci, zdravotní řez stromů, sečení trávy a další.

 

Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb

 

Dominantami zahrady jsou 2 dřevěné stavby. Tou první je altán s valbovou tesařskou střechou, dřevěnou skeletovou konstrukcí a s terasou z modřínových prken. Druhým objektem je parkovací stání pro auta. Podíleli jsme se na jejich architektovnickém návrhu i samotné realizaci. Pro terasu byly použity prkna z českého modřínového dřeva opatřeného ochrannou vrstvou. Součástí kompozice altánu a zahrady je venkovní posezení s ohništěm, které opticky i funkčně doplňnuje masivní dubový zahradní nábytek.

Kromě dřeva je použit přírodní kámen. Mezi altánem a ohništěm, kde jsou vysazeny okrasné keře, je instalován kamenný tesaný stojan na vodu s korýtkem. Hlavní komunikační trasa spojující dům a venkovní bazén zahrnuje kamenné schody, kamennou dlažbu a mlatové cesty. Mlatová cesta, kterou lemují okrasné traviny a jiné trvalé rostliny, je doplněna zastavením se soliterními kamennými valouny, které se v regionu přirozeně vyskytují.

 

Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb

 

Majitel zahrady byl s naší prací spokojen a my jsme pro něj zahradu rádi realizovali.

"Chci Vám říct, že jste nám tam vytvořili a stále vytváříte naprostou oázu krásy a klidu. Je tam prostě nádherně. Pohled na pavilon, kdy kolem něho je nádherný záhon rozkvetlých keřů a květin a skrz něj vidím jenom zeleň je prostě fascinující. Nábytek je perfektní!! Samozřejmě celá zahrada (park) je krásná a myslím, že čím dál krásnější. Je tam klid, ptáci zpívají, slepice kdákají, koně dupou a kdyby nebylo toho uřvaného páva, tak to nemá nejmenší chybu. Odvedli jste obrovský kus skvělé práce a já Vám chci moc poděkovat. Opravdu jste nám tam vytvořili pohádku. Díky moc. J.B."

* c

Máte-li rádi výrobky z masivního dřeva ENWOOD, navštivte ENWOOD ➔

Kontakt

 

Ladislav Nevlida, DiS.

jednatel společnosti, konzultant, realizace

 

+420 603 498 844 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Ladislav Nevlida, DiS. působí také jako nezávislý subjekt, IČ: 412 26 488

 

 

Mgr. Jitka Emlerová, DiS. 

zahradní architekt

 

+420 608 845 890 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Mgr. Jitka Emlerová, DiS. je externě spolupracující subjekt PointaArt, IČ: 64561097

 

 

 

Číst dál...

Novinky

Hledáme...

6

 

Jsme firma zabývající se realizací zahrad, zahradní architekturou, stavbou objektů ze dřeva a výrobou originálního zahradního nábytku.

 

Hledáme kolegy

tvoříme zahrady, provádáme údržby zahrad

 • Rozšiřujeme týmy pro zakládání a údržby zahrad
 • Přijmeme nové zahradníky a všestranné řemeslníky i z UK aj.
 • Praxe v zemědělství, lesnictví a stavebnictví cennou výhodou
 • Práce venku v zahradách 12 měsíců v roce převážně ve Středočeském kraji
 • Přátelský kolektiv, seberealizace na zajímavých tvůrčích projektech
 • Platové ohodnocení dle dosažených výkonů, odpovědnosti, samostatnosti, zkušenostech v oboru a s organizací lidí
 • Práce se zahradní technikou, motorovými pilami, křovinořezem, plotostřihem, zakladačem trávníku, štěpkovačem apod.
 • Řidičský průkaz skupiny BE výhodou
 • Časová flexibilita a samostatnost
 • Možnost zapojení se do spolupráce v rámci Vaší živnosti i se svou technikou a dopravními prostředky
 • Podporujeme Váš růst, osobní rozvoj a prohloubení zkušeností


Případné nabídky uvítáme na telefonu +420 603 498 844 nebo emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

 

Hledáme pronájem nemovitosti

 

V současnosti hledáme nové venkovní a vnitřní skladovací, výrobní prostory s výměrou 200-400 m2 v lokalitě Praha-západ, popřípadě Praha-východ, Praha.

Případné nabídky uvítáme na telefonu +420 603 498 844 nebo emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Děkujeme

 

 

Jak na dešťovou nádrž s dotací

kamen zed bez spary

Komplexní zahradnické služby

6

 

Během zimních měsíců a také během jara je vhodné období pro řez některých ovocných stromů jako jsou jabloně, ale také různorodých okrasných dřevin. Umíme realizovat řadu arboristických zákroků včetně kompletního kácení. Provádíme rizikové kácení stromů horolezeckou případně vysokozdvižnou technikou - bezpečně.

 

Jaro se blíží a to bude ideální chvíle pro realizace výsadeb všeho druhu - plánovat je potřeba již nyní.

Využijte našich služeb co nejdříve!

 

Zaměření firmy a lokality

 noImage

V jednoduchosti je krása

3

Jak pečovat o dřevěnou terasu

3

Kalkulačka zahradních úprav

90

Zelená střecha dalším pohledem

Jak postavit kamennou opěrnou zeď

kamen zed bez spary

Zelené střechy

kamen zed bez spary

Zahrada a zelené střechy v Kolíně

^ nahoru