Na venkovském rodinném sídle v Jižních Čechách jsme realizovali rozlehlou zahradu, ktará se nalézá v krásné, tísíce let obydlené krajině poblíž vodní nádrže Orlík. Vysadili jsme zde vzrostlé stromy (javory, buky a duby, olše, jasany, douglasky, jedle, jabloně, hrušně a medonosnou lípu pro včelstava v sousedství), habrový živý plot nebo průvodní příjezdové stromořadí habrů uzkého vejčitého tvaru. Z okrasných keřů jmenujme tavolníky a různobarevné mochny. Dále  různé druhy kakostů do stínu, polostínu i osluněná stanoviště, v létě růžově kvetoucí klasy šuškardy, červené čechravy, tmav modré šalvěje, lilie, nepety, trávníky a travní koberce. Kromě vysazení příjemné vegetace jsme se zabývali dalšími objekty, mezi něž patří:

* %r
  • altán a parkovací stání
  • bazén s úpravou okolního terénu a vysazení vegetace
  • hřiště s travnatým povrchem
  • mlatové a dlážděné cesty, schody
  • kamenné plochy a solitérní kameny
  • venkovní sezení a masivní zahradní nábytek

Zahradní práce navíc zahrnovaly terénní zemní práce, založení trávníků a záhonů, rozprostření mulčovací kůry, péči o okrasnou i užitkovou vegetaci, zdravotní řez stromů, sečení trávy a další.

 

Architektura zahrady Architektura zahrady Architektura zahradyArchitektura zahrady Architektura zahrady Architektura zahrady Architektura zahrady Architektura zahrady Architektura zahrady Architektura zahrady Architektura zahrady Architektura zahrady Architektura zahrady Architektura zahrady Architektura zahrady Architektura zahrady

 

Dominantami zahrady jsou 2 dřevěné stavby. Tou první je altán s valbovou tesařskou střechou, dřevěnou skeletovou konstrukcí a s terasou z modřínových prken. Druhým objektem je parkovací stání pro auta. Podíleli jsme se na jejich architektovnickém návrhu i samotné realizaci. Pro terasu byly použity prkna z českého modřínového dřeva opatřeného ochrannou vrstvou. Součástí kompozice altánu a zahrady je venkovní posezení s ohništěm, které opticky i funkčně doplňněno masivní dubový zahradní nábytek.

Kromě dřeva je použit přírodní kámen. Mezi altánem a ohništěm, kde jsou vysazeny okrasné keře, je instalován kamenný tesaný stojan na vodu s korýtkem. Hlavní komunikační trasa spojující dům a venkovní bazén zahrnuje kamenné schody, kamennou dlažbu a mlatové cesty. Mlatová cesta, kterou lemují okrasné traviny a jiné trvalé rostliny, je doplněna zastavením se soliterními kamennými valouny, které se v regionu přirozeně vyskytují.

 

Architektura zahradyArchitektura zahradyArchitektura zahradyArchitektura zahradyArchitektura zahradyArchitektura zahradyArchitektura zahradyArchitektura zahradyArchitektura zahradyArchitektura zahradyArchitektura zahradyArchitektura zahradyArchitektura zahrady

 

Majitel zahrady byl s naší prací spokojen a my jsme pro něj zahradu rádi realizovali.

"Chci Vám říct, že jste nám tam vytvořili a stále vytváříte naprostou oázu krásy a klidu. Je tam prostě nádherně. Pohled na pavilon, kdy kolem něho je nádherný záhon rozkvetlých keřů a květin a skrz něj vidím jenom zeleň je prostě fascinující. Nábytek je perfektní!! Samozřejmě celá zahrada (park) je krásná a myslím, že čím dál krásnější. Je tam klid, ptáci zpívají, slepice kdákají, koně dupou a kdyby nebylo toho uřvaného páva, tak to nemá nejmenší chybu. Odvedli jste obrovský kus skvělé práce a já Vám chci moc poděkovat. Opravdu jste nám tam vytvořili pohádku. Díky moc. J.B."

* c

 

Ladislav Nevlida, DiS., zahradní architekt

  • +420 603 498 844

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ladislav Nevlida, DiS. působí také jako nezávislý subjekt, IČ: 41226488

 

 

Mgr. Jitka Emlerová, DiS., zahradní architekt

  • +420 608 845 890

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mgr. Jitka Emlerová, DiS. působí také jako nezávislý subjekt PointaArt, IČ: 64561097

 

 

Číst dál...

Novinky

Zahrada a zelené střechy v Kolíně

Zaměření firmy a lokality

 noImage

Zahrada v Dolních Břežanech

Radotín

Hledáme venkovní a vnitřní prostory

6

Jsme firma zabývající se realizací zahrad, zahradní architekturou, stavbou objektů ze dřeva a výrobou originálního zahradního nábytku.

 

V současnosti hledáme nové venkovní a vnitřní skladovací prostory s výměrou 150-200m2 v lokalitě Praha-západ, popřípadě Praha-východ, Praha.

Případné nabídky uvítáme na telefonu +420 603 498 844 nebo emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Děkujeme

Kalkulačka zahradních úprav

90

V jednoduchosti je krása

3

Arboristika na Bulovce

Radotín

^ nahoru