Na venkovském rodinném sídle v Jižních Čechách jsme realizovali rozlehlou zahradu, ktará se nalézá v krásné, tísíce let obydlené krajině poblíž vodní nádrže Orlík. Vysadili jsme zde vzrostlé stromy (javory, buky a duby, olše, jasany, douglasky, jedle, jabloně, hrušně a medonosnou lípu pro včelstava v sousedství), habrový živý plot nebo průvodní příjezdové stromořadí habrů uzkého vejčitého tvaru. Z okrasných keřů jmenujme tavolníky a různobarevné mochny. Dále  různé druhy kakostů do stínu, polostínu i osluněná stanoviště, v létě růžově kvetoucí klasy šuškardy, červené čechravy, tmav modré šalvěje, lilie, nepety, trávníky a travní koberce. Kromě vysazení příjemné vegetace jsme se zabývali dalšími objekty, mezi něž patří:

* %r
 • altán a parkovací stání
 • bazén s úpravou okolního terénu a vysazení vegetace
 • hřiště s travnatým povrchem
 • mlatové a dlážděné cesty, schody
 • kamenné plochy a solitérní kameny
 • venkovní sezení a masivní zahradní nábytek

Zahradní práce navíc zahrnovaly terénní zemní práce, založení trávníků a záhonů, rozprostření mulčovací kůry, péči o okrasnou i užitkovou vegetaci, zdravotní řez stromů, sečení trávy a další.

 

Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb

 

Dominantami zahrady jsou 2 dřevěné stavby. Tou první je altán s valbovou tesařskou střechou, dřevěnou skeletovou konstrukcí a s terasou z modřínových prken. Druhým objektem je parkovací stání pro auta. Podíleli jsme se na jejich architektovnickém návrhu i samotné realizaci. Pro terasu byly použity prkna z českého modřínového dřeva opatřeného ochrannou vrstvou. Součástí kompozice altánu a zahrady je venkovní posezení s ohništěm, které opticky i funkčně doplňnuje masivní dubový zahradní nábytek.

Kromě dřeva je použit přírodní kámen. Mezi altánem a ohništěm, kde jsou vysazeny okrasné keře, je instalován kamenný tesaný stojan na vodu s korýtkem. Hlavní komunikační trasa spojující dům a venkovní bazén zahrnuje kamenné schody, kamennou dlažbu a mlatové cesty. Mlatová cesta, kterou lemují okrasné traviny a jiné trvalé rostliny, je doplněna zastavením se soliterními kamennými valouny, které se v regionu přirozeně vyskytují.

 

Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb

 

Majitel zahrady byl s naší prací spokojen a my jsme pro něj zahradu rádi realizovali.

"Chci Vám říct, že jste nám tam vytvořili a stále vytváříte naprostou oázu krásy a klidu. Je tam prostě nádherně. Pohled na pavilon, kdy kolem něho je nádherný záhon rozkvetlých keřů a květin a skrz něj vidím jenom zeleň je prostě fascinující. Nábytek je perfektní!! Samozřejmě celá zahrada (park) je krásná a myslím, že čím dál krásnější. Je tam klid, ptáci zpívají, slepice kdákají, koně dupou a kdyby nebylo toho uřvaného páva, tak to nemá nejmenší chybu. Odvedli jste obrovský kus skvělé práce a já Vám chci moc poděkovat. Opravdu jste nám tam vytvořili pohádku. Díky moc. J.B."

* c

Elegantní kousky z masivního dřeva si prohlédněte zde

Kontakt

 

Ladislav Nevlida, DiS.

jednatel společnosti, konzultant, realizace

 

+420 603 498 844 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Ladislav Nevlida, DiS. působí také jako nezávislý subjekt, IČ: 412 26 488

 

Mgr. Jitka Emlerová, DiS. 

zahradní architekt

 

+420 608 845 890 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Mgr. Jitka Emlerová, DiS. je externě spolupracující subjekt PointaArt, IČ: 64561097

 

Číst dál: Kontakty a firemní údaje

 

 

Jsme členy oborových organizací: SZKT a SZÚZ včetně sekcí zelených střech, koupacích jezírek a biobazénů.

 

Vyrábíme elegantní designové produkty ENWOOD z masivního dřeva

Novinky

 

 

Jsme firma zabývající se realizací zahrad, zahradní architekturou, stavbou objektů ze dřeva a výrobou originálního zahradního nábytku.

 

Hledáme kolegy

tvoříme zahrady, provádáme údržby zahrad

 • Rozšiřujeme týmy pro zakládání a údržby zahrad
 • Přijmeme nové zahradníky a všestranné řemeslníky i z UK aj.
 • Praxe v zemědělství, lesnictví a stavebnictví cennou výhodou
 • Práce venku v zahradách 12 měsíců v roce převážně ve Středočeském kraji
 • Přátelský kolektiv, seberealizace na zajímavých tvůrčích projektech
 • Platové ohodnocení dle dosažených výkonů, odpovědnosti, samostatnosti, zkušenostech v oboru a s organizací lidí
 • Práce se zahradní technikou, motorovými pilami, křovinořezem, plotostřihem, zakladačem trávníku, štěpkovačem apod.
 • Řidičský průkaz skupiny BE výhodou
 • Časová flexibilita a samostatnost
 • Možnost zapojení se do spolupráce v rámci Vaší živnosti i se svou technikou a dopravními prostředky
 • Podporujeme Váš růst, osobní rozvoj a prohloubení zkušeností


Případné nabídky uvítáme na telefonu +420 603 498 844 nebo emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

 

Hledáme pronájem nemovitosti

 

V současnosti hledáme nové venkovní a vnitřní skladovací, výrobní prostory s výměrou 200-400 m2 v lokalitě Praha-západ, popřípadě Praha-východ, Praha.

Případné nabídky uvítáme na telefonu +420 603 498 844 nebo emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Děkujeme

 

 

 

^ nahoru