Na venkovském rodinném sídle v Jižních Čechách jsme realizovali rozlehlou zahradu, ktará se nalézá v krásné, tísíce let obydlené krajině poblíž vodní nádrže Orlík. Vysadili jsme zde vzrostlé stromy (javory, buky a duby, olše, jasany, douglasky, jedle, jabloně, hrušně a medonosnou lípu pro včelstava v sousedství), habrový živý plot nebo průvodní příjezdové stromořadí habrů uzkého vejčitého tvaru. Z okrasných keřů jmenujme tavolníky a různobarevné mochny. Dále  různé druhy kakostů do stínu, polostínu i osluněná stanoviště, v létě růžově kvetoucí klasy šuškardy, červené čechravy, tmav modré šalvěje, lilie, nepety, trávníky a travní koberce. Kromě vysazení příjemné vegetace jsme se zabývali dalšími objekty, mezi něž patří:

* %r
 • altán a parkovací stání
 • bazén s úpravou okolního terénu a vysazení vegetace
 • hřiště s travnatým povrchem
 • mlatové a dlážděné cesty, schody
 • kamenné plochy a solitérní kameny
 • venkovní sezení a masivní zahradní nábytek

Zahradní práce navíc zahrnovaly terénní zemní práce, založení trávníků a záhonů, rozprostření mulčovací kůry, péči o okrasnou i užitkovou vegetaci, zdravotní řez stromů, sečení trávy a další.

 

Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb

 

Dominantami zahrady jsou 2 dřevěné stavby. Tou první je altán s valbovou tesařskou střechou, dřevěnou skeletovou konstrukcí a s terasou z modřínových prken. Druhým objektem je parkovací stání pro auta. Podíleli jsme se na jejich architektovnickém návrhu i samotné realizaci. Pro terasu byly použity prkna z českého modřínového dřeva opatřeného ochrannou vrstvou. Součástí kompozice altánu a zahrady je venkovní posezení s ohništěm, které opticky i funkčně doplňněno masivní dubový zahradní nábytek.

Kromě dřeva je použit přírodní kámen. Mezi altánem a ohništěm, kde jsou vysazeny okrasné keře, je instalován kamenný tesaný stojan na vodu s korýtkem. Hlavní komunikační trasa spojující dům a venkovní bazén zahrnuje kamenné schody, kamennou dlažbu a mlatové cesty. Mlatová cesta, kterou lemují okrasné traviny a jiné trvalé rostliny, je doplněna zastavením se soliterními kamennými valouny, které se v regionu přirozeně vyskytují.

 

Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb

 

Majitel zahrady byl s naší prací spokojen a my jsme pro něj zahradu rádi realizovali.

"Chci Vám říct, že jste nám tam vytvořili a stále vytváříte naprostou oázu krásy a klidu. Je tam prostě nádherně. Pohled na pavilon, kdy kolem něho je nádherný záhon rozkvetlých keřů a květin a skrz něj vidím jenom zeleň je prostě fascinující. Nábytek je perfektní!! Samozřejmě celá zahrada (park) je krásná a myslím, že čím dál krásnější. Je tam klid, ptáci zpívají, slepice kdákají, koně dupou a kdyby nebylo toho uřvaného páva, tak to nemá nejmenší chybu. Odvedli jste obrovský kus skvělé práce a já Vám chci moc poděkovat. Opravdu jste nám tam vytvořili pohádku. Díky moc. J.B."

* c

 

Ladislav Nevlida, DiS.

jednatel společnosti, zahradní architekt, realizace

 • +420 603 498 844

 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ladislav Nevlida, DiS. působí také jako nezávislý subjekt, IČ: 41226488

 

 

Mgr. Jitka Emlerová, DiS. 

zahradní architekt

 • +420 608 845 890

 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mgr. Jitka Emlerová, DiS. je externě spolupracující subjekt PointaArt, IČ: 64561097

 

 

Číst dál...

Novinky

V jednoduchosti je krása

3

Zahrada a zelené střechy v Kolíně

Jak pečovat o dřevěnou terasu

3

Kalkulačka zahradních úprav

90

Jak postavit kamennou opěrnou zeď

kamen zed bez spary

Zaměření firmy a lokality

 noImage

Hledáme...

6

Jsme firma zabývající se realizací zahrad, zahradní architekturou, stavbou objektů ze dřeva a výrobou originálního zahradního nábytku.

 

Přijmeme pracovníky

 

 • Zahradníky se vzděláním a zkušenostmi v oboru
 • Tesaře/truhláře pro výrobu a montáž prvků zahradní architektury
 • Brigádníky pro pomocné zahradnické, stavební a řemeslné práce

Náplň práce se bude odvíjet od vašich znalostí a zkušeností, bude rozmanitá a tvořivá. Každá zahrada je jiná, ale zpravidla bude realizováno:

 • zahradnické práce: výsadba stromů, keřů a trvalek, mulčování, údržba zahrady
 • spolupráce na drobných zahradních stavbách
 • modelace terénu, přeprava materiálů a hmot

Požadujeme:

 • manuální zručnost, samostatnost
 • praxe či vzdělání v oboru (zahradník nebo řemeslník)
 • zájem o práci venku a v zahradách
 • časová flexibilita
 • řidičské oprávnění sk. B, E výhodou

Nabízíme:

 • rozmanitou a tvůrčí práci v regionu Prahy a Středních Čech
 • mzdu a odměny odpovídající pracovní pozici, standardu a kvalitě odvedené práce
 • možnost práce na částečný úvazek
 • pestrou a samostatnou práci ve venkovním prostředí
 • přátelský kolektiv

Případné nabídky uvítáme na telefonu +420 603 498 844 nebo emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

 

Hledáme pronájem nemovitosti

 

V současnosti hledáme nové venkovní a vnitřní skladovací, výrobní prostory s výměrou 200-400 m2 v lokalitě Praha-západ, popřípadě Praha-východ, Praha.

Případné nabídky uvítáme na telefonu +420 603 498 844 nebo emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Děkujeme

 

 

^ nahoru