1

 

Tato zahrada u rodinného domu je jednoduše elegantní a po nějaké době i velice živá. Kromě založení trávníku zde bylo vysazena řada trvalek - sasanky, kakosty, denivka, třezalka, levandule, kosatce, nepeta, echinacea, šalvěj, druhy mateřídoušky, na jaře kvetoucí houf cibulovin - narcisy, modřence, laduňky, krokusy, také bylinková část do kuchyně, vysoká bambusová clona s protikořenovou bariérou. Z keřů například hortenzie, rododendrony, kompozice z různých druhů kalin, brzy na jaře kvetoucí meruzalky, stálezelené bobkovišně, komule davidova - motýlí keř, magnolie, kdoulovec, klokoč, ibišek, kanadské borůvky, maliny, vajgelie s tmavě červeným listem a vzrostlé stromy javor mléč středního vzrůstu, dub letní, úzká forma červeného buku, muchovník. Kromě toho bylo realizováno několik kamenných a dřevěných staveb:

* %r
 • Suchá opěrná kamenná zídka
 • Ploty z kamenů skládaných do drátěných košů - gabiony
 • Dlažba skládaná na sucho z přírodního kamene
 • Dřevěná terasa

 

Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb

 

Všechny kamenné zdi byly postaveny na betonových základech pro zajištění vynikající stability. Smyslem použitých kamenných zdí je kromě jejich primární konstrukční funkce, aby maximálně splynuly se zahradou a poskytly oporu nebo kulisu pro vyázenou vegetaci. Okolí zdí je osázeno popínavými rostlinami a jinými trvalkami.

V horní části zahrady je situován prostor, jehož tvar oka koresponduje se skutečností, že z daného místa je dokonalý výhled na celou zahradu. Povrch pokrývá dlažba z přírodního kamene. Ve chvíli, kdy vegetace dorůstá do plnosti, vzniká příjemné odpočinkové místo uprostřed zeleně - doslova v objetí přírody.

Aby byl trávník a další rostliny stále vitální a krásně zelené, je probíhá pod povrchem instalace zavlažovacího systému Rainbird.

Kromě výše zmněných staveb byla realizována i dřevěná terasa umístěná v úrovni terénu  a další drobné prvky z přírodního masivního dřeva.

 

* c

Máte-li rádi výrobky z masivního dřeva ENWOOD, navštivte ENWOOD ➔

Kontakt

 

Ladislav Nevlida, DiS.

jednatel společnosti, konzultant, realizace

 

+420 603 498 844 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Ladislav Nevlida, DiS. působí také jako nezávislý subjekt, IČ: 412 26 488

 

 

Mgr. Jitka Emlerová, DiS. 

zahradní architekt

 

+420 608 845 890 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Mgr. Jitka Emlerová, DiS. je externě spolupracující subjekt PointaArt, IČ: 64561097

 

 

 

Číst dál...

Novinky

Jak postavit kamennou opěrnou zeď

kamen zed bez spary

V jednoduchosti je krása

3

Jak pečovat o dřevěnou terasu

3

Komplexní zahradnické služby

6

 

Během zimních měsíců a také během jara je vhodné období pro řez některých ovocných stromů jako jsou jabloně, ale také různorodých okrasných dřevin. Umíme realizovat řadu arboristických zákroků včetně kompletního kácení. Provádíme rizikové kácení stromů horolezeckou případně vysokozdvižnou technikou - bezpečně.

 

Jaro se blíží a to bude ideální chvíle pro realizace výsadeb všeho druhu - plánovat je potřeba již nyní.

Využijte našich služeb co nejdříve!

 

Hledáme...

6

 

Jsme firma zabývající se realizací zahrad, zahradní architekturou, stavbou objektů ze dřeva a výrobou originálního zahradního nábytku.

 

Hledáme kolegy

tvoříme zahrady, provádáme údržby zahrad

 • Rozšiřujeme týmy pro zakládání a údržby zahrad
 • Přijmeme nové zahradníky a všestranné řemeslníky i z UK aj.
 • Praxe v zemědělství, lesnictví a stavebnictví cennou výhodou
 • Práce venku v zahradách 12 měsíců v roce převážně ve Středočeském kraji
 • Přátelský kolektiv, seberealizace na zajímavých tvůrčích projektech
 • Platové ohodnocení dle dosažených výkonů, odpovědnosti, samostatnosti, zkušenostech v oboru a s organizací lidí
 • Práce se zahradní technikou, motorovými pilami, křovinořezem, plotostřihem, zakladačem trávníku, štěpkovačem apod.
 • Řidičský průkaz skupiny BE výhodou
 • Časová flexibilita a samostatnost
 • Možnost zapojení se do spolupráce v rámci Vaší živnosti i se svou technikou a dopravními prostředky
 • Podporujeme Váš růst, osobní rozvoj a prohloubení zkušeností


Případné nabídky uvítáme na telefonu +420 603 498 844 nebo emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

 

Hledáme pronájem nemovitosti

 

V současnosti hledáme nové venkovní a vnitřní skladovací, výrobní prostory s výměrou 200-400 m2 v lokalitě Praha-západ, popřípadě Praha-východ, Praha.

Případné nabídky uvítáme na telefonu +420 603 498 844 nebo emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Děkujeme

 

 

Zahrada a zelené střechy v Kolíně

Zelená střecha dalším pohledem

Zaměření firmy a lokality

 noImage

Kalkulačka zahradních úprav

90

Jak na dešťovou nádrž s dotací

kamen zed bez spary

Zelené střechy

kamen zed bez spary
^ nahoru