1

 

Tato zahrada u rodinného domu je jednoduše elegantní a po nějaké době i velice živá. Kromě založení trávníku zde bylo vysazena řada trvalek - sasanky, kakosty, denivka, třezalka, levandule, kosatce, nepeta, echinacea, šalvěj, druhy mateřídoušky, na jaře kvetoucí houf cibulovin - narcisy, modřence, laduňky, krokusy, také bylinková část do kuchyně, vysoká bambusová clona s protikořenovou bariérou. Z keřů například hortenzie, rododendrony, kompozice z různých druhů kalin, brzy na jaře kvetoucí meruzalky, stálezelené bobkovišně, komule davidova - motýlí keř, magnolie, kdoulovec, klokoč, ibišek, kanadské borůvky, maliny, vajgelie s tmavě červeným listem a vzrostlé stromy javor mléč středního vzrůstu, dub letní, úzká forma červeného buku, muchovník. Kromě toho bylo realizováno několik kamenných a dřevěných staveb:

* %r
 • Suchá opěrná kamenná zídka
 • Ploty z kamenů skládaných do drátěných košů - gabiony
 • Dlažba skládaná na sucho z přírodního kamene
 • Dřevěná terasa

 

Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb Architektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních stavebArchitektura zahrady, návrhy a ralizace zahradních staveb

 

Všechny kamenné zdi byly postaveny na betonových základech pro zajištění vynikající stability. Smyslem použitých kamenných zdí je kromě jejich primární konstrukční funkce, aby maximálně splynuly se zahradou a poskytly oporu nebo kulisu pro vyázenou vegetaci. Okolí zdí je osázeno popínavými rostlinami a jinými trvalkami.

V horní části zahrady je situován prostor, jehož tvar oka koresponduje se skutečností, že z daného místa je dokonalý výhled na celou zahradu. Povrch pokrývá dlažba z přírodního kamene. Ve chvíli, kdy vegetace dorůstá do plnosti, vzniká příjemné odpočinkové místo uprostřed zeleně - doslova v objetí přírody.

Aby byl trávník a další rostliny stále vitální a krásně zelené, je probíhá pod povrchem instalace zavlažovacího systému Rainbird.

Kromě výše zmněných staveb byla realizována i dřevěná terasa umístěná v úrovni terénu  a další drobné prvky z přírodního masivního dřeva.

 

* c

Elegantní kousky z masivního dřeva si prohlédněte zde

Kontakt

 

Ladislav Nevlida, DiS.

jednatel společnosti, konzultant, realizace

 

+420 603 498 844 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Ladislav Nevlida, DiS. působí také jako nezávislý subjekt, IČ: 412 26 488

 

Mgr. Jitka Emlerová, DiS. 

zahradní architekt

 

+420 608 845 890 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Mgr. Jitka Emlerová, DiS. je externě spolupracující subjekt PointaArt, IČ: 64561097

 

Číst dál: Kontakty a firemní údaje

 

 

Jsme členy oborových organizací: SZKT a SZÚZ včetně sekcí zelených střech, koupacích jezírek a biobazénů.

 

Vyrábíme elegantní designové produkty ENWOOD z masivního dřeva

Novinky

 

 

Jsme firma zabývající se realizací zahrad, zahradní architekturou, stavbou objektů ze dřeva a výrobou originálního zahradního nábytku.

 

Hledáme kolegy

tvoříme zahrady, provádáme údržby zahrad

 • Rozšiřujeme týmy pro zakládání a údržby zahrad
 • Přijmeme nové zahradníky a všestranné řemeslníky i z UK aj.
 • Praxe v zemědělství, lesnictví a stavebnictví cennou výhodou
 • Práce venku v zahradách 12 měsíců v roce převážně ve Středočeském kraji
 • Přátelský kolektiv, seberealizace na zajímavých tvůrčích projektech
 • Platové ohodnocení dle dosažených výkonů, odpovědnosti, samostatnosti, zkušenostech v oboru a s organizací lidí
 • Práce se zahradní technikou, motorovými pilami, křovinořezem, plotostřihem, zakladačem trávníku, štěpkovačem apod.
 • Řidičský průkaz skupiny BE výhodou
 • Časová flexibilita a samostatnost
 • Možnost zapojení se do spolupráce v rámci Vaší živnosti i se svou technikou a dopravními prostředky
 • Podporujeme Váš růst, osobní rozvoj a prohloubení zkušeností


Případné nabídky uvítáme na telefonu +420 603 498 844 nebo emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

 

Hledáme pronájem nemovitosti

 

V současnosti hledáme nové venkovní a vnitřní skladovací, výrobní prostory s výměrou 200-400 m2 v lokalitě Praha-západ, popřípadě Praha-východ, Praha.

Případné nabídky uvítáme na telefonu +420 603 498 844 nebo emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Děkujeme

 

 

 

^ nahoru