1

 

Tato zahrada u rodinného domu je jednoduše elegantní a po nějaké době i velice živá. Kromě založení trávníku zde bylo vysazena řada trvalek - sasanky, kakosty, denivka, třezalka, levandule, kosatce, nepeta, echinacea, šalvěj, druhy mateřídoušky, na jaře kvetoucí houf cibulovin - narcisy, modřence, laduňky, krokusy, také bylinková část do kuchyně, vysoká bambusová clona s protikořenovou bariérou. Z keřů například hortenzie, rododendrony, kompozice z různých druhů kalin, brzy na jaře kvetoucí meruzalky, stálezelené bobkovišně, komule davidova - motýlí keř, magnolie, kdoulovec, klokoč, ibišek, kanadské borůvky, maliny, vajgelie s tmavě červeným listem a vzrostlé stromy javor mléč středního vzrůstu, dub letní, úzká forma červeného buku, muchovník. Kromě toho bylo realizováno několik kamenných a dřevěných staveb:

* %r
  • Suchá opěrná kamenná zídka
  • Ploty z kamenů skládaných do drátěných košů - gabiony
  • Dlažba skládaná na sucho z přírodního kamene
  • Dřevěná terasa

 

Architektura zahrady Architektura zahrady Architektura zahrady Architektura zahrady Architektura zahrady Architektura zahrady Architektura zahrady Architektura zahradyArchitektura zahradyArchitektura zahrady Architektura zahradyArchitektura zahradyArchitektura zahradyArchitektura zahradyArchitektura zahrady

 

Všechny kamenné zdi byly postaveny na betonových základech pro zajištění vynikající stability. Smyslem použitých kamenných zdí je kromě jejich primární konstrukční funkce, aby maximálně splynuly se zahradou a poskytly oporu nebo kulisu pro vyázenou vegetaci. Okolí zdí je osázeno popínavými rostlinami a jinými trvalkami.

V horní části zahrady je situován prostor, jehož tvar oka koresponduje se skutečností, že z daného místa je dokonalý výhled na celou zahradu. Povrch pokrývá dlažba z přírodního kamene. Ve chvíli, kdy vegetace dorůstá do plnosti, vzniká příjemné odpočinkové místo uprostřed zeleně - doslova v objetí přírody.

Aby byl trávník a další rostliny stále vitální a krásně zelené, je probíhá pod povrchem instalace zavlažovacího systému Rainbird.

Kromě výše zmněných staveb byla realizována i dřevěná terasa umístěná v úrovni terénu  a další drobné prvky z přírodního masivního dřeva.

 

* c

 

Ladislav Nevlida, DiS., zahradní architekt

  • +420 603 498 844

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ladislav Nevlida, DiS. působí také jako nezávislý subjekt, IČ: 41226488

 

 

Mgr. Jitka Emlerová, DiS., zahradní architekt

  • +420 608 845 890

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mgr. Jitka Emlerová, DiS. působí také jako nezávislý subjekt PointaArt, IČ: 64561097

 

 

Číst dál...

Novinky

Zahrada v Dolních Břežanech

Radotín

Hledáme venkovní a vnitřní prostory

6

Jsme firma zabývající se realizací zahrad, zahradní architekturou, stavbou objektů ze dřeva a výrobou originálního zahradního nábytku.

 

V současnosti hledáme nové venkovní a vnitřní skladovací prostory s výměrou 150-200m2 v lokalitě Praha-západ, popřípadě Praha-východ, Praha.

Případné nabídky uvítáme na telefonu +420 603 498 844 nebo emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Děkujeme

Kalkulačka zahradních úprav

90

Zaměření firmy a lokality

 noImage

Zahrada a zelené střechy v Kolíně

V jednoduchosti je krása

3

Arboristika na Bulovce

Radotín

^ nahoru