Radotín

Majitelé řadového domu v Jinočanech nás oslovili, zda bychom jim pomohli rozšířit malou zahradu a vytvořit hrací prvky pro děti. Společně jsme vymysleli projekt, který zahrnuje odkopání a odvezení přebytečné zeminy, stavby opěrné zdi výšky 1m, která je odsezena od okraje pozemku a rozšíření vodorovné plochy. Projekt je také doplněn o schody z masivního dubového dřeva z českých zdrojů.

Po dokončení stavby bude prostor kolem opěrné zdi doplněn o vegetaci tvořící jedlou zahradu. Na rozšířeném prostoru zahrady vznkne dětské pískoviště z dubových trámů a také originální dětský zahradní domek. Zahradní domeček je uvažován z masivního modřínového dřeva a měl by obsahovat kreslicí plochu a také kormidlo pro malého kapitána, který bude řídit velkou loď.

Zemní práce jsme zahájili začátkem října. Půda byla značně suchá a tuhá skoro jako skála. V polovině výšky výkopové jámy nás překvapila i vrstva betonu z dávných dob, ale ne tak dávných, aby zajímal historiky. Do projektu zasáhl také statik, který doporučil instalaci geomříží a tedy i mírné zvětšení výkopu. Výsledné náklady na výkopové práce nepotešili ani nás, ani investora. Oproti schválenému rozpočtu byly trojnásobné. Naštěstí práce prováděli silní lidé a silné stroje.

 

Čekáme, až nám vyrobí novou krásnou dlažbu, proto jsme se zatím pustili do modelování terénu a stavby opěrné zídky. Máme na to silné lidi a stroje ??

Zveřejnil(a) Architektura zahrady dne Čtvrtek 1. října 2020

 

Po zemních pracích přišly na řadu základy. Nainstalovali jsme drenážní potrubí a začali s výstavbou opěrné zdi z materiálu KB-Blok GEOZIQZAQ Blok s použitím geomríže a stabilizačních kolíků. Vrchol zdi je zakryt rustikální formou krycích desek. Výsledná zeď dosahuje výšky 1m a je odsazena od oplocení.

Následně jsme postavili schody z dubových trámů. Schody lemuje béžový mlatový povrch původem z dolu Zlatý kůň. Nakonec jsme pro děti postavili dětský zahradní domek z modřínového dřeva s rustikální modřínovou střechou a pískoviště z dubových trámů.

 

Na zahradě v Jinočanech jsme postavili opěrnou zídku a schody z dubových trámů. Schody lemuje béžový mlatový povrch...

Zveřejnil(a) Architektura zahrady dne Středa 25. listopadu 2020

 

 


 

Ladislav Nevlida, DiS., zahradní architekt

  • +420 603 498 844

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ladislav Nevlida, DiS. působí také jako nezávislý subjekt, IČ: 41226488

 

 

Mgr. Jitka Emlerová, DiS., zahradní architekt

  • +420 608 845 890

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mgr. Jitka Emlerová, DiS. působí také jako nezávislý subjekt PointaArt, IČ: 64561097

 

 

Číst dál...

Novinky

Zahrada v Dolních Břežanech

Radotín

Kalkulačka zahradních úprav

90

Hledáme venkovní a vnitřní prostory

6

Jsme firma zabývající se realizací zahrad, zahradní architekturou, stavbou objektů ze dřeva a výrobou originálního zahradního nábytku.

 

V současnosti hledáme nové venkovní a vnitřní skladovací prostory s výměrou 150-200m2 v lokalitě Praha-západ, popřípadě Praha-východ, Praha.

Případné nabídky uvítáme na telefonu +420 603 498 844 nebo emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Děkujeme

Arboristika na Bulovce

Radotín

V jednoduchosti je krása

3

Zahrada a zelené střechy v Kolíně

Zaměření firmy a lokality

 noImage

^ nahoru