Radotín

Úspěšně jsme dokončili proměnu zahrady v Dolních Břežanech. Návrh a projekt vytvořil atelier Pointaart ve spolupráci s Ladislavem Nevlidou a investorem.

@Návrhy zahrad a zahradních staveb %r

Zahrada prošla kompletní proměnou jednotlivých ploch, prvků a výsadby. Vizuální proměna zahrady byla doplněna i rozšířením funkční stránky, zejméně v oblasti automatického zavlažování a zahradního vodovodu. Stávající akumulační nádrž byla rozšířena a celý systém aktualizován. Na nové zahradě vznikla řada prvků z masivního dřeva (schody a šlapáky, masivní dubový nábytek, nosné konstrukce pro stínící plachtu či popínavé rostliny, atypický zahradní kohout, zahradní sprcha, vyvýšené záhony), několik okrasných a funkčních ploch z přírodního kameniva a samozřejmě byla obnovena výsadba rostlin.

 

Návrh zahrady, projekt, vizualizace

 

Nejvýznamnějším prvkem, který na zahradě vznikl ve vzdálenějším místě od domu, je zahradní posezení z masivního dubového dřeva, s kovovým ohništěm, stínící konstrukcí z dubových trámů a tkané textilie a dalším příslušenstvím. Sezení je složeno ze 2 dubových hranolů a 3 dubových kostek, ručně broušených a s lehkým rustikálním designem. Skryté distanční nohy oddělují originální dubový nábytek od podkladu, kterým je nově zbudovaná mlatová plocha vytvořená z žulového kameniva. Mlatová plocha, jejíž součástí jsou také 3 vyvýšené záhony vybavené automatickou závlahou, volně přechází do terénního schodiště vytvořeného z dubových šlapáků prosypaných žulovým kamenivem. Cesta je lemována vzrostlými stromy, keři a nově doplněnou trvalkovou výsadbou. Míst, která jsou tvořeny masivními dubovými šlapáky, je na zahradě několik a vždy jsou kultivovaně doplněny žulovým kamenivem různých frakcí, dalšími okrasnými kameny a zejména vhodnou výsadbou navrženou zkušenými zahradními architekty.

Arbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažování Arbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažování Arbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažování Arbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažování    Arbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažování  Arbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažování Arbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažováníArbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažování

Součástí obnovené zahrady je celá řada dalších unikátních dubových prvků. Zahradní vodovod je funkčně a esteticky zakončen vývody osazenými do hranolů z masivního dubu ukotvenými do země prostřednictvím ocelových pozinkovaných patek. Jde o zahradní kohouty a zahradní sprchu. Kromě zahradního vodovodu lze na zahradě nalézt velkorysé umělecky ztvárněné konstrukce pro přistínění zahradního posezení a pro popínání rostlin. Rovněž již byly zmíněny vyvýšené záhony s automatickou závlahou. Pěstební prostor je doplněn i ručně vyrobeným dubovým dvoukomorovým kompostérem.

Arbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažování Arbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažování Arbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažování  Arbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažování Arbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažování Arbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažování Arbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažování Arbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažování Arbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažování 

Je zřejmé, že pro realizaci nově navržené zahrady bylo nutné přemístit nemalé objemy materiálů. Jednalo se o opravdu masivní dubové hranoly, které navíc byly ručně opracovány. Šlo o značné množství žulového kameniva  různých frakcí. Pro realizaci nových pochozích ploch a akumulaní nádrže na dešťovou vodu bylo prostřednictvím strojové mechanizace i ručně vyhloubeno v rámci zemních prací a odvezeno množství původní zeminy. Výsledená podoba zahrady je naprosto unikátní a nepochybně stojí za to.

 Arbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažováníArbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažováníArbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažováníArbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažováníArbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažováníArbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažováníArbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažováníArbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažování

 


 

Ladislav Nevlida, DiS.

jednatel společnosti, zahradní architekt, realizace

 • +420 603 498 844

 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ladislav Nevlida, DiS. působí také jako nezávislý subjekt, IČ: 41226488

 

 

Mgr. Jitka Emlerová, DiS. 

zahradní architekt

 • +420 608 845 890

 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mgr. Jitka Emlerová, DiS. je externě spolupracující subjekt PointaArt, IČ: 64561097

 

 

Číst dál...

Novinky

Hledáme...

6

Jsme firma zabývající se realizací zahrad, zahradní architekturou, stavbou objektů ze dřeva a výrobou originálního zahradního nábytku.

 

Přijmeme pracovníky

 

 • Zahradníky se vzděláním a zkušenostmi v oboru
 • Tesaře/truhláře pro výrobu a montáž prvků zahradní architektury
 • Brigádníky pro pomocné zahradnické, stavební a řemeslné práce

Náplň práce se bude odvíjet od vašich znalostí a zkušeností, bude rozmanitá a tvořivá. Každá zahrada je jiná, ale zpravidla bude realizováno:

 • zahradnické práce: výsadba stromů, keřů a trvalek, mulčování, údržba zahrady
 • spolupráce na drobných zahradních stavbách
 • modelace terénu, přeprava materiálů a hmot

Požadujeme:

 • manuální zručnost, samostatnost
 • praxe či vzdělání v oboru (zahradník nebo řemeslník)
 • zájem o práci venku a v zahradách
 • časová flexibilita
 • řidičské oprávnění sk. B, E výhodou

Nabízíme:

 • rozmanitou a tvůrčí práci v regionu Prahy a Středních Čech
 • mzdu a odměny odpovídající pracovní pozici, standardu a kvalitě odvedené práce
 • možnost práce na částečný úvazek
 • pestrou a samostatnou práci ve venkovním prostředí
 • přátelský kolektiv

Případné nabídky uvítáme na telefonu +420 603 498 844 nebo emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

 

Hledáme pronájem nemovitosti

 

V současnosti hledáme nové venkovní a vnitřní skladovací, výrobní prostory s výměrou 200-400 m2 v lokalitě Praha-západ, popřípadě Praha-východ, Praha.

Případné nabídky uvítáme na telefonu +420 603 498 844 nebo emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Děkujeme

 

 

Zaměření firmy a lokality

 noImage

Kalkulačka zahradních úprav

90

Jak pečovat o dřevěnou terasu

3

Zahrada a zelené střechy v Kolíně

Jak postavit kamennou opěrnou zeď

kamen zed bez spary

V jednoduchosti je krása

3

^ nahoru