Radotín

Úspěšně jsme dokončili proměnu zahrady v Dolních Břežanech. Návrh a projekt vytvořil atelier Pointaart ve spolupráci s Ladislavem Nevlidou a investorem.

@Návrhy zahrad a zahradních staveb %r

Zahrada prošla kompletní proměnou jednotlivých ploch, prvků a výsadby. Vizuální proměna zahrady byla doplněna i rozšířením funkční stránky, zejméně v oblasti automatického zavlažování a zahradního vodovodu. Stávající akumulační nádrž byla rozšířena a celý systém aktualizován. Na nové zahradě vznikla řada prvků z masivního dřeva (schody a šlapáky, masivní dubový nábytek, nosné konstrukce pro stínící plachtu či popínavé rostliny, atypický zahradní kohout, zahradní sprcha, vyvýšené záhony), několik okrasných a funkčních ploch z přírodního kameniva a samozřejmě byla obnovena výsadba rostlin.

 

Návrh zahrady, projekt, vizualizace

 

Nejvýznamnějším prvkem, který na zahradě vznikl ve vzdálenějším místě od domu, je zahradní posezení z masivního dubového dřeva, s kovovým ohništěm, stínící konstrukcí z dubových trámů a tkané textilie a dalším příslušenstvím. Sezení je složeno ze 2 dubových hranolů a 3 dubových kostek, ručně broušených a s lehkým rustikálním designem. Skryté distanční nohy oddělují originální dubový nábytek od podkladu, kterým je nově zbudovaná mlatová plocha vytvořená z žulového kameniva. Mlatová plocha, jejíž součástí jsou také 3 vyvýšené záhony vybavené automatickou závlahou, volně přechází do terénního schodiště vytvořeného z dubových šlapáků prosypaných žulovým kamenivem. Cesta je lemována vzrostlými stromy, keři a nově doplněnou trvalkovou výsadbou. Míst, která jsou tvořeny masivními dubovými šlapáky, je na zahradě několik a vždy jsou kultivovaně doplněny žulovým kamenivem různých frakcí, dalšími okrasnými kameny a zejména vhodnou výsadbou navrženou zkušenými zahradními architekty. Kompletace a výsadby rostlin byly provedeny ve spolupráci s Art of Gardening.

Arbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažování Arbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažování Arbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažování Arbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažování    Arbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažování  Arbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažování Arbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažováníArbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažování

Součástí obnovené zahrady je celá řada dalších unikátních dubových prvků. Zahradní vodovod je funkčně a esteticky zakončen vývody osazenými do hranolů z masivního dubu ukotvenými do země prostřednictvím ocelových pozinkovaných patek. Jde o zahradní kohouty a zahradní sprchu. Kromě zahradního vodovodu lze na zahradě nalézt velkorysé umělecky ztvárněné konstrukce pro přistínění zahradního posezení a pro popínání rostlin. Rovněž již byly zmíněny vyvýšené záhony s automatickou závlahou. Pěstební prostor je doplněn i ručně vyrobeným dubovým dvoukomorovým kompostérem.

Arbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažování Arbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažování Arbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažování  Arbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažování Arbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažování Arbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažování Arbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažování Arbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažování Arbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažování 

Je zřejmé, že pro realizaci nově navržené zahrady bylo nutné přemístit nemalé objemy materiálů. Jednalo se o opravdu masivní dubové hranoly, které navíc byly ručně opracovány. Šlo o značné množství žulového kameniva  různých frakcí. Pro realizaci nových pochozích ploch a akumulaní nádrže na dešťovou vodu bylo prostřednictvím strojové mechanizace i ručně vyhloubeno v rámci zemních prací a odvezeno množství původní zeminy. Výsledená podoba zahrady je naprosto unikátní a nepochybně stojí za to.

 Arbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažováníArbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažováníArbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažováníArbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažováníArbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažováníArbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažováníArbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažováníArbogard, dubové zahradní vybavení, automatické zavlažování

 


Elegantní kousky z masivního dřeva si prohlédněte zde

Kontakt

 

Ladislav Nevlida, DiS.

jednatel společnosti, konzultant, realizace

 

+420 603 498 844 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Ladislav Nevlida, DiS. působí také jako nezávislý subjekt, IČ: 412 26 488

 

Mgr. Jitka Emlerová, DiS. 

zahradní architekt

 

+420 608 845 890 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Mgr. Jitka Emlerová, DiS. je externě spolupracující subjekt PointaArt, IČ: 64561097

 

Číst dál: Kontakty a firemní údaje

 

 

Jsme členy oborových organizací: SZKT a SZÚZ včetně sekcí zelených střech, koupacích jezírek a biobazénů.

 

Vyrábíme elegantní designové produkty ENWOOD z masivního dřeva

Novinky

 

 

Jsme firma zabývající se realizací zahrad, zahradní architekturou, stavbou objektů ze dřeva a výrobou originálního zahradního nábytku.

 

Hledáme kolegy

tvoříme zahrady, provádáme údržby zahrad

 • Rozšiřujeme týmy pro zakládání a údržby zahrad
 • Přijmeme nové zahradníky a všestranné řemeslníky i z UK aj.
 • Praxe v zemědělství, lesnictví a stavebnictví cennou výhodou
 • Práce venku v zahradách 12 měsíců v roce převážně ve Středočeském kraji
 • Přátelský kolektiv, seberealizace na zajímavých tvůrčích projektech
 • Platové ohodnocení dle dosažených výkonů, odpovědnosti, samostatnosti, zkušenostech v oboru a s organizací lidí
 • Práce se zahradní technikou, motorovými pilami, křovinořezem, plotostřihem, zakladačem trávníku, štěpkovačem apod.
 • Řidičský průkaz skupiny BE výhodou
 • Časová flexibilita a samostatnost
 • Možnost zapojení se do spolupráce v rámci Vaší živnosti i se svou technikou a dopravními prostředky
 • Podporujeme Váš růst, osobní rozvoj a prohloubení zkušeností


Případné nabídky uvítáme na telefonu +420 603 498 844 nebo emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

 

Hledáme pronájem nemovitosti

 

V současnosti hledáme nové venkovní a vnitřní skladovací, výrobní prostory s výměrou 200-400 m2 v lokalitě Praha-západ, popřípadě Praha-východ, Praha.

Případné nabídky uvítáme na telefonu +420 603 498 844 nebo emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Děkujeme

 

 

 

^ nahoru