návrh, projekt | stromy | trávníky, záhony | péče | zavlažování | terén

 

Základem každé zahrady je krásná, funkční a trvale udržitelná vegetace. Jsou to stromy poskytující stín a zlepšující celkové klima prostoru. A jsou to květiny a keře, které svými květy zkrášlují a provoňují zahradu, poskytují zdravé životadárné plody a celkově zlepšují prostředí pro život.

@Jak pracujeme? %r

Navrhujeme, vysazujeme, kontrolujeme a udržujeme zeleň v soukromých zahradách, areálech firem, škol, nemocnic, rekreačních zařízení i veřejných prostorech. Zhodnotíme stav stávajících dřevin, navrhneme a provedeme vhodná pěstební opatření. Podle aktuálních potřeb a nároků navrhneme a realizujeme nové výsadbové plochy, výsadbu stromů, úpravu trávníků nebo prvky a stavby zahradní architektury tak, aby vzniklo moderní a estetické prostředí s maximálním využitím současného potenciálu a přihlédnutím k celkovému pojetí a funkci. V rámci přípravné fáze zpravidla vznikne na základě spolupráce se zákazníkem studie s 3D vizualizací a následně projekt zahrnující prvky zahradní architektury a osazovací plán. Projekty zahrad, parků a veřejných ploch zajišťují zahradní architekti s dlouhodobými zkušenostmi v oblasti zahradní tvorby, architektury a krajinářství (Ladislav Nevlida DiS., Mgr. Jitka Emlerová, DiS.).

 

 

Vysazování stromů, komplexní péče o dřeviny

@Poradit se stromem? %r 

Zajištujeme výsadbu listnatých i jehličnatých stromů a ostatních dřevin včetně výsadby velkých vzrostlých stromů pomocí jeřábové techniky.  Zajišťujeme komplexní péči pro dlouhodobé zachování zdraví, krásy a bezpečnosti stromů a dalších dřevin. Máme dlouholeté zkušenosti v zahradnickém oboru včetně předešlých realizací v oborech lesnictví a krajinářství. Při sázení stromůpoužíváme podzemní kotvení.

V oblasti arboristiky provádíme například následující úkony:

 • zakládací řez
 • bezpečnostní řez
 • srovnávací řez
 • symetrizační řez
 • zdravotní řez
 • redukční řez

 

Architektura zahradyArchitektura zahrady, dřevostavba, altánArboristika, rizikové káceníArboristika, rizikové kácení 

Provádíme prořezávání a kácení rizikových stromů, máme zkušenosti s postupným odstraňováním rizikových stromů stromolezeckým způsobem v zastavěných nebo jinak omezených podmínkách - rizikové kácení stromů, kácení stromů v zastavěných podmínkách, postupné kácení stromu od vrchu se spouštěním jednotlivých částí, kácení nebo prořezávání stromů stromolezeckým zpusobem nebo z vysokozdvižné plošiny.

 

 

Zakládání trávníků, květinových záhonů

 

Zakládáme travníky výsevem do výživného substrátu případně položením travních koberců. Plochy zatěžované pojížděním zrealizujeme pomocí zátěžového štěrkového trávníku. Vyséváme květnaté louky a zakládáme květinové záhony nebo okrasné skalky. Budeme rádi, pokud nám na začátku přípravy zahrady prozradíte, jaké trvalky, okrasné traviny, okrasné keře, popínavé rostliny a stromy jsou vaše neoblíbenější a dělají vám radost. Naši zahradní architekti vaše přání respektují a navrhnou sofistikované osazovací plány tak, aby se rostliny vzájemně doplňovaly a navržená zahrada či park kvetly co nejdelší část vegetačního období.

 

 Architektura zahradyArchitektura zahrady, dřevostavba, altánArchitektura zahradyArchitektura zahradyArchitektura zahradyPokládání travního koberce automatizací

 

 

Péče o zahrady a parky

Provádíme celoroční komplexní péči o zahrady či parky, pečujeme o zdravotní stav, prosperitu a skvělý vzhled vegetace. Osázené plochy můžeme průběžně kontrolovat, dosazovat, zavlažovat, přihnojovat, odplevelovat, prořezávat, sekat, provzdušňovat apod.

 • prořezávání stromů a keřů
 • střih trvalek, okrasných trav a živých plotů
 • sečení
 • vertikutace a propískovaní trávníků
 • doplnění a odplevelení výsadeb
 • přihnojování

Architektura zahradyArchitektura zahradyArchitektura zahrady

 

Zavlažování, stavby a doplňky zahrady

 

Trvalé prosperitě vegetace pomůže průběžné zavlažování a dodávání živin. Součástí realizací zahrad jsou automatické zavlažovací systémy Rain-bird nebo Hunter s možností kapkové závlahy a plošných postřikovačů vody.

@ENWOOD - výrobky ze dřeva %r

Jako doplňky zahrady a prvky zahradní architektury vyrábíme a dodáváme zahradní prvky z masivního dřeva, kamene, zámečnické či kovářské výrobky. Navrhneme a zrealizujeme kamenné schody a opěrné zídky, mlatové cesty, dlážděné povrchy a oplocení. S využitím kamenů a štěrků z místních zdrojů vybudujeme okrasnou zídku nebo malebnou skalku, kterou obsadí skalničky a různé specifické druhy. Postavíme terasu, pergolu, zahradní altán, domek či skleník.

Pomůžeme vyřešit zahradní bazén. Zrealizujeme funkční a udržitelnou zelenou střechu, ale i malebná zahradní, okrasná či rybí jezírka a biotopy. Záhy po výsadbě pomůže prosperitě okrasných záhonů štěrkoviště a mulčovací kůra.

Vaší zahradě můžeme věnovat dlouhodobou péči tak, aby byla stále v nejlepší kondici.

 

 

Architektura zahradyArchitektura zahradyArchitektura zahradyArchitektura zahradyArchitektura zahradyArchitektura zahradyArchitektura zahradyArchitektura zahrady Architektura zahrady Architektura zahradyArchitektura zahradyArchitektura zahradyArchitektura zahradyArchitektura zahradyArchitektura zahrady

*

 

Zemní práce, terénní úpravy, modelace terénu

 

V případě požadavku na zemní práce nebo úpravy morfologie terénu zajistíme vhodnou mechanizaci pro hloubení, přemisťování zeminy či rovnání terénu. Přebytečnou zeminu odvezeme na skládku. Dodáme nový výživný zahradnický substrát.

 

 Architektura zahradyArchitektura zahradyArchitektura zahradyArchitektura zahrady

 

 

Elegantní kousky z masivního dřeva si prohlédněte zde

Kontakt

 

Ladislav Nevlida, DiS.

jednatel společnosti, konzultant, realizace

 

+420 603 498 844 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Ladislav Nevlida, DiS. působí také jako nezávislý subjekt, IČ: 412 26 488

 

Mgr. Jitka Emlerová, DiS. 

zahradní architekt

 

+420 608 845 890 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Mgr. Jitka Emlerová, DiS. je externě spolupracující subjekt PointaArt, IČ: 64561097

 

Číst dál: Kontakty a firemní údaje

 

 

Jsme členy oborových organizací: SZKT a SZÚZ včetně sekcí zelených střech, koupacích jezírek a biobazénů.

 

Vyrábíme elegantní designové produkty ENWOOD z masivního dřeva

Novinky

 

 

 

Jsme firma zabývající se realizací zahrad, zahradní architekturou, stavbou objektů ze dřeva a výrobou originálního zahradního nábytku.

 

Hledáme kolegy

tvoříme zahrady, provádáme údržby zahrad

 • Rozšiřujeme týmy pro zakládání a údržby zahrad
 • Přijmeme nové zahradníky a všestranné řemeslníky i z UK aj.
 • Praxe v zemědělství, lesnictví a stavebnictví cennou výhodou
 • Práce venku v zahradách 12 měsíců v roce převážně ve Středočeském kraji
 • Přátelský kolektiv, seberealizace na zajímavých tvůrčích projektech
 • Platové ohodnocení dle dosažených výkonů, odpovědnosti, samostatnosti, zkušenostech v oboru a s organizací lidí
 • Práce se zahradní technikou, motorovými pilami, křovinořezem, plotostřihem, zakladačem trávníku, štěpkovačem apod.
 • Řidičský průkaz skupiny BE výhodou
 • Časová flexibilita a samostatnost
 • Možnost zapojení se do spolupráce v rámci Vaší živnosti i se svou technikou a dopravními prostředky
 • Podporujeme Váš růst, osobní rozvoj a prohloubení zkušeností


Případné nabídky uvítáme na telefonu +420 603 498 844 nebo emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

 

Hledáme pronájem nemovitosti

 

V současnosti hledáme nové venkovní a vnitřní skladovací, výrobní prostory s výměrou 200-400 m2 v lokalitě Praha-západ, popřípadě Praha-východ, Praha.

Případné nabídky uvítáme na telefonu +420 603 498 844 nebo emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Děkujeme

 

 

^ nahoru