Kamenné prvky v zahradě jsou krásné a praktické. Ať jsou to kamenné schody, opěrná zeď z kamenů zděných na maltu, suchá kamenná zídka, nášlapné kameny, kamenná dlažba nebo prostě jen štěrková či mlatová cesta, vždy se jedná o nesmírně účelnou, funkční a praktickou stavbu. Kámen stavbě dodává přírodní krásu, přirozenou patinu a dlouhověkost. Mezi praktické prvky z kamene patří i různá pítka, fontány, kaskády či kamenný nábytek. Kromě funkčních kamenných staveb zahrada vynikne i díky solitérním kamenům nebo okrasné skalce složené z kamenů různých velikostí vybrané horniny, která vytvoří biotop pro neobvyklé rostliny a živočichy. Nezapomeňme také, že do zahrad patří umění a sochy.

Pro prvky a stavby z kamene využíváme především materiály, které jsou pro danou lokalitu typické. Je to žula, vápenec, rula, droba, porfyr, břidlice, andezit, pískovec a další. Dodat můžeme i kameny neobvyklé a exotické, jako je například zkamenělé dřevo.

 

 

 

Opěrné zdi, kamenné zídky, palisády, obrubníky

 

Menší terénní nerovnosti lze vyrovnat prostřednictvím modelace terénu nebo opěrnou zídkou. Opěrné zdi stavíme buď zahradnickým způsobem z místního kamene nebo kamenickým způsobem s opracováním kamene s přesnějšími spárami (z kamene z místní oblasti a zdrojů) nebo z předem opracovaného kamene z jiných zemí a oblastí, vhodných barev, rozměrů, trvanlivosti a struktury. Náročnější zdi můžeme vystavět s betonovým základem na maltu.

Suché zídky se stávají prostředím pro osázení vhodnou vegetací a mohou plnit roli okrasné zídky. K podobnému účelu, ale s poměrně vyšší únosností slouží i gabionové zdi, tzn. vybrané kameny skládané do drátěných košů.

 

Architektura zahradyArchitektura zahradyArchitektura zahradyArchitektura zahradyArchitektura zahradyArchitektura zahrady

 

* c

 

Ladislav Nevlida, DiS., zahradní architekt

  • +420 603 498 844

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ladislav Nevlida, DiS. působí také jako nezávislý subjekt, IČ: 41226488

 

 

Mgr. Jitka Emlerová, DiS., zahradní architekt

  • +420 608 845 890

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mgr. Jitka Emlerová, DiS. působí také jako nezávislý subjekt PointaArt, IČ: 64561097

 

 

Číst dál...

Novinky

Arboristika na Bulovce

Radotín

Zahrada v Dolních Břežanech

Radotín

Kalkulačka zahradních úprav

90

Zahrada a zelené střechy v Kolíně

V jednoduchosti je krása

3

Zaměření firmy a lokality

 noImage

Hledáme venkovní a vnitřní prostory

6

Jsme firma zabývající se realizací zahrad, zahradní architekturou, stavbou objektů ze dřeva a výrobou originálního zahradního nábytku.

 

V současnosti hledáme nové venkovní a vnitřní skladovací prostory s výměrou 150-200m2 v lokalitě Praha-západ, popřípadě Praha-východ, Praha.

Případné nabídky uvítáme na telefonu +420 603 498 844 nebo emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Děkujeme

^ nahoru