ArboGard s.r.o. CZE
Zahrady, které jsme změnili

Reference

 1. Nyní

   

 2. 2017 Zahrada RD v Kolovratech

  Pro mladou rodinu jsme navrhli zahradu v Kolovratech. I na malém prostoru bude ranní i večerní posezení, spousta keřů s drobným ovocem, plocha na hraní. Vyšší úzkokorunné stromy zajistí soukromí a stín.

 3. 2017 Zahrada s originálními altány v Davli

  K novostavbě v Davli jsme projektovali zahradu. Majitelé si přáli zahradní altán, stinné posezení a pohledovou clonu terasy. V příjemné tvůrčí spolupráci vznikl projekt zahrady s originálními altány. V následujícím roce se bude realizovat.

 4. 2017 Wellness Resort Maximus Brno

  V Infinitu v Brně mají sauny ve venkovní divoké zahradě, která zahrnuje i chráněnou louku zvanou Lada. V tomto areálu jsme dotvořily mnoho částí: kamenné chodníky a schody, výsadbu stromů, keřů i květin, úpravu břehů potoka i jezera, osvětlení atd. Společně také připravujeme rozšíření areálu o lesní stezku a novou část pro ještě více relaxace v zeleni.

 5. 2017 Úpravy v zahradě v Lipencích

  Malá zahrada v Lipencích byla založena před několika lety. Majitelé si přejí vkusně do ní vložit bazén a upravit květinové svahy. Připravili jsme pro ně různé varianty řešení.

 6. 2017 Sportovní areál Na Korábě

  Sportovní areál s beach volejbalem a tenisovými kurty v Praze prochází kompletní rekonstrukcí. Dělali jsme zde mnohé terénní a zahradní úpravy. Stěžejní je úprava prostranství před restaurací s hotelem. Některé původní dřeviny jsme odstranili a doplnily nové stromy a keře. Nová úprava odpovídá modernímu využití areálu s důležitým podílem zeleně.

 7. 2017 Zeleň u venkovského obchodu

  Pro soukromého investora jsme navrhli úpravu v okolí obchodu s provozovnou v Davli – Sloupu.

 8. 2017 Zahrada rodinného sídla s koupacím jezerem, potokem a altánem

  Na krásném pozemku pod lesem vzniká rozsáhlý rodinný dům. Z obývacího pokoje a zimní zahrady bude vstup na terasu, u které bude koupací jezero. V horní části zahrady bude altán s krásným výhledem do krajiny. Od altánu do jezera poteče potok. Zbytek zahrady zůstane převážně travnatá volná plocha se stromy. Projekt zahrady je hotov. Realizace jezera a potoka započala.

 9. 2017 Úpravy zeleně v městské části Praha – Nedvězí

  Pro Městskou část Praha Nedvězí jsme navrhli úpravy veřejných ploch. U městského úřadu, u pomníku obětem První světové války, kolem centrálního rybníka. Přestárlé keře a nevhodné dřeviny tak může nahradit nová výsadba. Bude tvořit příjemnější a hezčí veřejné prostředí.

 10. 2017 Zahrada novostavby ve Zruči nad Sázavou

  Majitelka má ráda krásné prostředí a je citlivá k přírodním společenstvím. Zahrada má sloužit i širší rodině pro společné dny. Součástí zahrady je i kopeček s lavičkou, ze které je výhled na horu Blaník. Projekt je ještě ve vývoji, aktuální je tato verze.

 11. 2017 Tvorba dvougenerační zahrady

  Rodiče a dcera žijí v domech, které mají spojené zahrady. Spolu s architektkou se pokoušíme vytvořit zahradu, která by vyhovovala všem, poskytovala soukromí i prostor pro společné chvíle. Na zahradě bude altán s venkovní kuchyní, bazén, sauna, garáž s dílnou, záhony zeleninové i okrasné. Projekt je ve vývoji.

 12. 2017 Zahrada vily Amálka

  Založili jsme zahradu u vily Amálka v Roztokách u Prahy. Realizace zahrnovala rozsáhlé terénní úpravy, výstavbu okrasného jezírka, osázení střešní zahrady, výsadby rostlin a dřevin, zbudování cesty, kamenné dláždění pod lavičkami. Na jaře založíme trávníky a dodáme a osázíme keramické nádoby na terasách.

 13. 2016 Wellness - Maximus Resort Brno

  Ve venkovní části Wellness Resort Maximus jsme upravili detaily výsadeb, chodníků, jezerní břehy a osázení potoka. Aby byl areál ještě exkluzivnější.

 14. 2016 Projekt a realizace ve Slivenci

  Zahradu ve Slivenci majitel rekonstruuje. Nesnadným úkolem bylo umístění bazénu. Navrhli jsme několik řešení. Vítězná varianta už je realizována.

 15. 2016 Studie zahrady v Davli

  V této studii zahrady v Davli vidíte dvě řešení terasy. Také je jinak řešený bazén a stěžejní stromy v zahradě. Majitelé zvolili variantu jedna, připravuje se realizace.

 16. 2016 Nová terasa pro společnost ZENTIVA

  V zimě jsme projektovali terasu s osázením pro administrativní budovu firmy ZENTIVA. Na jaře jsme ji zrealizovali. Přes léto se již rostliny pěkně rozrostly. Závlahový systém ve výsadbových plochách funguje dobře, máme radost.

 17. 2016 Nová zahrada s bazénem

  Rodina plánuje přetvořit zahradu po předchozím majiteli. Součástí plánů na letošní rok je i bazén. Začali jsme spolupráci otázkou, jak bazén umístit. Majitel měl nějakou představu, my jsme měli jiný nápad. Nakonec z toho vyšly čtyři varianty, které jsme pro klienta zpracovali v projekčním programu.

 18. 2015 Nový projekční software

  Projekt Vaší zahrady zpracujeme v novém programu Realtime Landscape Architect, jeho výhodou je realistické perspektivní zobrazení a prohlídka projektu zahrady prostřednictvím videa.

 19. 2015 Soutěžní zahrada na Zahradě Čech v Litoměřicích

  Součástí výstavy Zahrada Čech Litoměřice je také letos soutěž o Nejkrásnější zahradu 2015. Jde o ukázkové malé zahrady realizované v areálu výstaviště. Soutěže jsme se zúčastnili. Letošní téma bylo "Zahrada nejen pro děti". Naše zahrada má jméno " Chobotnice a krokodýl" to jsou jména pro klenutou pergolu a herní prvek. Zahrada je jednoduše strukturovaná a poskytuje pocit volného prostoru. Někoho vybízí ke hře, malování, vaření z bylinek, trénování obratnosti, někomu poskytne klidnou kulisu k odpočinku. Pergola se sklene nad všemi. Propojí jednotlivce v rodinu. Ocenění v soutěži jsme sice nezískali, ale účast je pro nás skvělou zkušeností. Také jsme dostali k naší tvorbě komentář od Akad. arch. Davida Vávry, který naší zahradu označil za poetickou a dal nám rady do další tvorby.

 20. 2015 Zahrada rodinného sídla u Zvíkova

  Získali jsme nevyžádanou referenci od naší klientky. Pro její rodinu již několik let postupně vytváříme venkovní vybavení rekreačního sídla včetně dodávky staveb, hřiště a vedení námi založené zahrady.
  "Chci Vám říct, že jste nám tam vytvořili a stále vytváříte naprostou oázu krásy a klidu. Je tam prostě nádherně. Pohled na pavilon, kdy kolem něho je nádherný záhon rozkvetlých keřů a květin a skrz něj vidím jenom zeleň je prostě fascinující. Nábytek je perfektní!! Samozřejmě celá zahrada (park) je krásná a myslím, že čím dál krásnější. Je tam klid, ptáci zpívají, slepice kdákají, koně dupou a kdyby nebylo toho uřvaného páva, tak to nemá nejmenší chybu. Odvedli jste obrovský kus skvělé práce a já Vám chci moc poděkovat. Opravdu jste nám tam vytvořili pohádku. Díky moc."
  - JB

 21. 2015 RD Kladno a Křemže

  Pracujeme na projektech dvou osvícených stavitelů, kteří nás vyzvali ke spolupráci již při zahájení stavby. Účastníme se rozhodování o práci s ornicí a přesunech hmot při stavebních pracech, čímž šetříme investorovi náklady.

 22. 2015 Úpravy rodinné zahrady v Řevnicích

  Na zahradě založené asi před deseti lety jsme dělali rekonstrukci obruby výsadbových ploch, vertikutaci trávníku, výchovný řez stromů a úpravy keřových skupin. Ty jsme rozvolnili pro další dobrý vývoj hodnotných keřů a lepší vzhled. Na volná místa jsme vysázeli vhodné trvalky.
  „S prací jsem byla naprosto spokojena, profesionální přístup, užitečné rady do budoucna. Zahrada vypadá perfektně.“

 23. 2014 Pergola v zahradě v Žacléři
 24. 2014 Projekt zahrady u RD Suchovršice
 25. 2014 Projekt zahradních úprav u roubené chalupy v Brzicích
 26. 2014 Zahradní úpravy u RD v Pikovicích

  Založení trvalkových výsadeb, stavba dřevěných schodů

 27. 2014 Realizace části zahrady ve Svobodě na úpou

  Řešení svažité části zahrady dodal ArboGard od projektu po realizaci.

 28. 2014 Soukromá zahrada Dobřejovice

  Realizace zahrady u novostavby RD od projektu, přes terénní a stavební úpravy až po osázení, položení trávníků a instalaci závlahy.

 29. 2014 Soukromá zahrada, Žacléř, Pod zahradami

 30. 2014 Studie, zahradně architektonický návrh rodinné zahrady v Trutnově, Nové Dvory

 31. 2014 Instalace závlahového systému do nádob s dřevinami na terase výškové budovy, Praha

 32. 2013 Instalace závlahového systému do nádob s dřevinami na terase výškové budovy, Praha

 33. 2013 MŠ Davle

  Stavba z vrbového proutí - živý altán pro děti. Zajištění provozní bezpečnosti stromů na pozemnku zahrady MŠ.

 34. 2013 Městys Davle

  Inventarizace a řez stromů v centru Městyse, vč. instalace statických vazeb do korun. Založení dvou okrasných trvalkových a keřových výsadbových ploch v centru městyse.

 35. 2013 Zahradně architektonické řešení a návrh zahrady novostavby rodinného domu, Davle – Sloup

 36. 2013 Údržba zahrady rekreační chaty, Malá Lečice

 37. 2013 Sadovnická úprava koupacího jezírka, Žacléř Bobr

 38. 2013 Sadovnická úprava soukromé rekreační chaty v Čisté v Krkonoších

 39. 2012 Zahrada soukromého sídla, Dvůr Králové n. L.

 40. 2013 Hasičský záchranný sbor, Hradec Králové

  Inventarizace stromů v parku školícího a rehabilitačního střediska v Hájemství. Kácení rizikových stromů. Péče o stromy. Provedení zdravotního a bezpečnostního řezu.

 41. 2013 Lesy České republiky

  Odstranění rizikových stromů na krajích lesních porostů u zastavěných lokalit - Vlčice, Peklo, Prkenný Důl, Dolce aj.

 42. 2012 Soukromá zahrada, Žacléř Bobr

 43. 2011 Soukromá zahrada, Trutnov Volanov

  Sadovnická úprava rodinné farmy u Orlíku.

 44. 2012 Založení trávníku novostavby rodinného domu v Dolním Lánově

 45. 2012 Zahradně architektonické řešení a návrh zahrady novostavby rodinného domu, Mníšek pod Brdy, Rymáně

 46. 2012 Sadovnická úprava části zahrady v Trutnově

 47. 2012 Zahradně architektonické řešení a návrh zahrady novostavby rodinného domu, Jívka

 48. 2011 Zahradně architektonické řešení a návrh zahrady novostavby rodinného domu, Trutnov, Červený Kopec

 49. 2011 Zahrada novostavby rodinného domu, Trutnov, Červený Kopec (4)

 50. 2011 Zahradně architektonické řešení a návrh zahrady novostavby rodinného domu, Vlčice

 51. 2011 Zahradně architektonické řešení a návrh zahrady rodinného domu po rekonstrukci, Trutnov

 52. 2011 Soukromá zahrada, Žacléř Bobr (2)

 53. 2011 Soukromá zahrada, Žacléř

 54. 2011 Rekonstrukce zahrady rodinného domu, Libčany

 55. 2011 Část soukromé zahrady, Trutnov, Nové Dvory

 56. 2011 Soukromá zahrada, Trutnov Volanov

 57. 2011 Soukromá zahrada, Trutnov, Červený Kopec (2)

 58. 2010 Soukromá zahrada, Vlčice

 59. 2009 Římskokatolická farnost, Dvůr Králové nad Labem

  Pěstební zásah na porostech a stromových skupinách v okolí objektu poutního místa a kaple, vyčištění části křížové cesty. Zdravotní a bezpečnostní řez solitérního dubu.

 60. 2009 Soukromá zahrada rekreační roubené chaty, Žacléř Bobr

 61. 2009 PF ČR

  Kácení rizikových stromů stromolezeckou metodou i z vysokozdvižné plošiny 27m. Odstranění následků větrné kalamity. Posouzení stromů lipové aleje, návrh opatření, statické zajištění stromů.

 62. 2008 Soukromá zahrada, Trutnov, Červený Kopec

 63. 2008 Prořezy ochranných pásem elektrických vedení VN, NN. Pohotovostní výjezdy při odstraňování následků kalamit.

 64. 2008 Sadovnická úprava u rekonstrukce křižovatky v Prkenném Dole

 65. 2008 Obecní úřad Bernartice u Trutnova

  Péče o stromy na hřbitově a u kostela. Péče o stromy u kapličky na Bečkově, v Křenově. Péče o významnou lípu na Bečkově. Instalace statické vazby.

 66. 2008 Soukromá zahrada, Žacléř Bobr

 67. 2007 Sadovnická úprava rodinné roubené rekreační chaty v Prkenném Dole

 68. 2007 Parková úprava u rekreační chaty, Dubecko, okr. Turnov

 69. 2006 Povodí Labe

  Návrh pěstebního zásahu doprovodné zeleně břehových porostů a stromových skupin. Komplexní vyčištění lokality vč. řečiště vodního toku.

 70. 2006 Obecní úřad Dolní Lánov

  Péče o stromy na hřbitově, u kostela a v jeho okolí.

 71. 2005 Sadovnická úprava u novostavby domu s chráněnými byty

  Kobla s.r.o., Oú Bernartice

 72. 2003 Soukromá zahrada, Brzice