Radotín

V první etapě realizace zahrady v Radotíně byly upraveny trávníkové plochy, které bylo nutné doplnit, opravit, dosít a následně udržovat. Po obvodu zahrady vznikly záhony s trvalkami podle návrhu Jitky Emlerové z Pointaart.

Ladislav Nevlida se jako zkušený arborista postaral o stromy a se svými kolegy navrhl, vyrobil a osadil treláže z dubových trámků. Šedá zeď sousedního domu bude zanedlouho pokryta papínavými rostlinami.

 

Druhá etapa realizace je náročnější - zahrnuje vyhloubení jámy pro jímku dešťové vody na zavlažování a výstavbu oplocení.  Začali jsme jímkou dešťové vody, která si vyžádala vyhloubení hluboké jámy. Ukázalo se, že stávající zemina je většinou říční sediment obsahující větší či menší valouny. Budoucí jímka se nejprve podbetonovala, pomocí zdvihacího zařízení osadila do čerstvého betonu a napojilo se nové dešťové potrubí. Netrvalo to dlouho a tří kubíková jímka byla zcela naplněna.

Po dobetonování stěn jímky, stropu a vytvoření vsakovacího prostoru za přepadem, jsme začali s realizací oplocení. Základy stávajícího plotu se ukázaly jako zcela nevyhovující, museli jsme je proto opravit, rozšířit a hlavně prohloubit. Na nich jsme postavili nový plot z betonových tvarovek.

Začali jsme také budovat dlážděnou cestu mezi pěší brankou a vstupem do domu. Projekt zahrady se v průběhu stavby mírně změnil vzhledem k novému pořadavku na vybudování posuvných elektrických vrat a detailnímu zaměření převýšení terénu. Byla navržena finální dlážděná cesta s třemi schody, jejichž vzdálenosti byly vypočteny podle normované délky kroku. Cestu budou lemovat obrubníky z dubových trámů, které zároveň utvoří prostor pro vysazení vzrostlých stromů.

 

V Radotíně, kde jsme vyhloubili a osadili jímku pro jímání dešťové vody, jsme následně upravili a vydláždili povrchy a...

Zveřejnil(a) Architektura zahrady dne Středa 25. listopadu 2020

 

Co se na zahradě bude dít dále? Výsadba do štěrkových výsadbových ploch. Pracujeme na tom ;)


 

Ladislav Nevlida, DiS., zahradní architekt

  • +420 603 498 844

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ladislav Nevlida, DiS. působí také jako nezávislý subjekt, IČ: 41226488

 

 

Mgr. Jitka Emlerová, DiS., zahradní architekt

  • +420 608 845 890

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mgr. Jitka Emlerová, DiS. působí také jako nezávislý subjekt PointaArt, IČ: 64561097

 

 

Číst dál...

Novinky

Opěrka a terasa v Jinočanech

Radotín

V jednoduchosti je krása

3

Zaměření firmy a lokality

 noImage

Zahrada a zelené střechy v Kolíně

Hledáme venkovní a vnitřní prostory

6

Jsme firma zabývající se realizací zahrad, zahradní architekturou, stavbou objektů ze dřeva a výrobou originálního zahradního nábytku.

 

V současnosti hledáme nové venkovní a vnitřní skladovací prostory s výměrou 150-200m2 v lokalitě Praha-západ, popřípadě Praha-východ, Praha.

Případné nabídky uvítáme na telefonu +420 603 498 844 nebo emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Děkujeme

Zahrada v Dolních Břežanech

Radotín

Arboristika na Bulovce

Radotín

Zahrada se závlahou

Radotín

^ nahoru